Urodziny Józefa Wybickiego w Subkowach [PROGRAM]

  • 18.09.2022, 08:00
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)
Urodziny Józefa Wybickiego w Subkowach [PROGRAM]

Podziel się:

Oceń:

Rok 2022 w powiecie tczewskim został ogłoszony decyzją radnych "Rokiem Józefa Wybickiego". Z tej okazji 29 września w miejscowości Subkowy, odbędzie się wspólne świętowanie rocznicy urodzin Wybickiego.

 

29 września, o godz. 10:30 zaplanowano zbiórkę uczestników przy Szkole Podstawowej w Subkowach, na ul. Zamkowej, następnie uroczysty przemarsz do Domu Kultury, gdzie odbędzie się m.in. żywa lekcja historii, urodzinowy poczęstunek oraz konkurs na najlepszą grupową prezentację strojów z epoki. 

 

Wspólnie uczcijmy urodziny twórcy pieśni, która jednoczyła Polaków w najtrudniejszych okresach dla naszej Ojczyzny, a dziś łączy Polaków na całym świecie.

 - organizatorzy

 

Program uroczystości

 

Jak podają organizatorzy (władze powiatu tczewskiego i gminy Subkowy, Parafia pw. Świętego Wojciecha w Gorzędzieju, Dom Kultury w Subkowach, Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach, Lokalna Organizacja Turystyczna "Kociewie" oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie) w programie uroczystości znajdziemy:

  • 10:30 – zbiórka uczestników przy Szkole Podstawowej w Subkowach (przy ul. Zamkowej),
  • 10:45 – uroczysty przemarsz do Domu Kultury w Subkowach,
  • 11:00 – otwarcie uroczystości, odśpiewanie Hymnu Państwowego, żywa lekcja historii,
  • 12:00 - 15:00 – urodzinowy poczęstunek, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, gra terenowa, fotobudka, konkurs na najlepszą grupową prezentację strojów z epoki, wspólne kolorowanie.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Tczewie

Starostwo Powiatowe w Tczewie / Redakcja (oprac. Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe