Pelplin: Trzech mężczyzn zatrzymanych w związku z kradzieżą kamer z przystani kajakowej

  • 15.09.2022, 14:30
  • KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Pelplin: Trzech mężczyzn zatrzymanych w związku z kradzieżą kamer z przystani… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

13 września policjanci z Pelplina zatrzymali 36-latka, który odpowie za zniszczenie przystani kajakowej w Pelplinie i kradzież z niej czterech kamer. Straty pokrzywdzony oszacował na ponad 9 tysięcy złotych.

 

Jak podaje policja:

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zatrzymali 36-latka, który w sierpniu zniszczył przystań kajakową w Pelplinie i ukradł z niej cztery kamery wraz z akcesoriami, warte 4 tysiące złotych. Całkowity koszt strat, jakie poniósł administrator to ponad 9 tysięcy złotych.

 

W środę, 14 marca mężczyzna usłyszał zarzuty, za które odpowie w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 36-latek kierował samochodem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, za co również usłyszał zarzut.

 

Tego samego dnia pelplińscy mundurowi zatrzymali 28-latka i 30-latka, którzy odpowiedzą za paserstwo ukradzionych z przystani łupów, które próbowali sprzedać w lombardzie. Starszemu z nich grozi wyższy wymiar kary, ze względu na popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy. Policjanci odzyskali większość ukradzionych rzeczy, które zwrócą właścicielowi.

- KPP Tczew

 

36-latkowi i 30-latkowi grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności natomiast 28-latkowi do 5 lat pobytu za kratkami. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

KPP Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe