Opinie w Radiu Tczew 14.09.: ZUOS nie wytnie Lasu Tczewskiego i remont domu rodzinnego Grzegorza Ciechowskiego

  • 15.09.2022, 14:40 (aktualizacja 15.09.2022, 14:46)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 14.09.: ZUOS nie wytnie Lasu Tczewskiego i remont…

Podziel się:

Oceń:

14 września gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli dziennikarze Barbara Jackiewicz i Krzysztof Repiński. Porozmawialiśmy m.in. o planach rozwojowych Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych m.in. w kontekście Lasu Tczewskiego oraz o aktualnie realizowanych inwestycjach drogowych.

Zakład Utylizacji Odpadów Stałych nie ma obecnie żadnych planów odnośnie zagospodarowania potencjalnej rezerwy, znajdującej się na terenie Lasu Tczewskiego. Prezes wyjaśnia, że rozbudowa zakładu nastąpi poza Tczewem, w okolicy wsi Ropuchy niedaleko Pelplina. W Tczewie spółka zamierza wybudować farmę fotowoltaiczną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słuchacz Radia Tczew poprosił dziennikarzy o skomentowanie dwóch tematów. Pierwszy dotyczy spodziewanej podwyżki cen biletów autobusowych, a drugi planów miasta na sprzedaż budynku dawnego Gimnazjum nr 2, które w ostatnich latach było częścią Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przyjrzeliśmy się inwestycjom drogowym, m.in. budowie wiaduktu w ciągu ul. Mostowej, remontowi ul. Stoczniowców, Zygmunta Starego czy Królowej Jadwigi, a także nowym ścieżkom rowerowym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rodzinny dom Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie przeszedł prawdziwą metamorfozę. Był ruiną do wyburzenia, a obecnie, za sprawą prywatnego inwestora, jest nowoczesnym obiektem, który będzie otwarty na potrzeby gości – potrzeby kulinarne i artystyczne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w środy o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Opinie w Radiu Tczew są również retransmitowane w Telewizji Tetka Tczew.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe