Czy noszenie kasku rowerowego podczas jazdy po mieście powinno być obowiązkowe?

  • 07.03.2018, 11:51 (aktualizacja 07.03.2018, 12:20)
  • Aleksandra Kęprowska
Czy noszenie kasku rowerowego podczas jazdy po mieście powinno być obowiązkowe? pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Co jakiś czas w mediach powraca temat związany z tym, czy kaski mogłyby stać się podstawowym wyposażeniem rowerzystów. Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.

W Polsce nie ma obowiązku noszenia ich podczas jazdy. Sprzeciwiają się temu środowiska rowerowe, jednak wielu rodziców przekonanych jest, że kaski są obowiązkowe. Dlatego do naszego studia zaprosiliśmy Grzegorza Pawlikowskiego, oficera rowerowego Tczewa żeby wyjaśnił czy rowerzyści poruszający się po mieście muszą nosić kaski i czy rzeczywiście wpływają one na bezpieczeństwo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grzegorz Pawlikowski podkreślił, że do jazdy wyczynowej, szybkiej i niebezpiecznej używanie kasków jest potrzebne, jednak w zwykłym, ruchu miejskim nie poprawiają bezpieczeństwa. Składa się na to przede wszystkim specyfika wypadków do których najczęściej dochodzi w miastach czy mniejszych miejscowościach. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o statystykach związanych ze zdarzeniami rowerowymi w Tczewie. Zaprezentowane podczas audycji podsumowania dotyczą lat 2007-2016. Można je też znaleźć na stronie Tczew - Miasto dla Rowerów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
md
md 14.03.2018, 09:11
"...jednak wielu rodziców przekonanych jest, że kaski są obowiązkowe" No to niech zakładają swoim dzieciom te kaski i sprawa z głowy. Potrzebny im do tego nakaz prawny?

Pozostałe