Obchody 83. rocznicy zbrodni w Lesie Szpęgawskim

  • 21.09.2022, 09:00
  • starogard.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
Obchody 83. rocznicy zbrodni w Lesie Szpęgawskim fot. starogard.pl

Podziel się:

Oceń:

Starosta Starogardzki, Starosta Tczewski, Prezydent Miasta Starogard, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Wójt Gminy Starogard Gdański oraz Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim zapraszają do udziału w obchodach 83. rocznicy niemieckiej zbrodni w Lesie Szpęgawskim.

Uroczystości w Lesie Szpęgawskim rozpoczną się 25 września o godz. 13:15 okolicznościowym wystąpieniem i złożeniem kwiatów pod pomnikiem. O godzinie 14:00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Diecezji Pelplińskiej, Arkadiusza Okroja, odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji pomordowanych w Lesie Szpęgawskim. Uroczystości zakończy apel pamięci oraz pieśń „Rota”.

 

Informacje organizacyjne

 

25 września dojazd na cmentarz będzie możliwy autobusami MZK. Bezpłatne autobusy będą odjeżdżać sprzed Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki 17 w Starogardzie Gdańskim o godz. 12:00, 12:15, 12:30 (dla pocztów sztandarowych) i 12:45. Powrót zaplanowano bezpośrednio po zakończeniu uroczystości.

starogard.pl / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe