W gminie Tczew trwają warsztaty edukacyjne dla dzieci

  • 21.09.2022, 10:00
  • Gmina Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)
W gminie Tczew trwają warsztaty edukacyjne dla dzieci fot. gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Gmina Tczew rozpoczęła cykl warsztatów edukacyjnych z zakresu ochrony przyrody i pszczelarstwa pn. "Pszczoły dają życie", czyli co w ulu bzyczy...

W spotkaniach, które odbywać się będą do piątku, biorą udział uczniowie szkół gminnych, spośród klas 1 – 3. W poniedziałek, 19 września w warsztatach brali też udział uczniowie z SP w Lubiszewie. 

Zajęcia odbywają się na terenie gminnej pasieki, a prowadzą je rewelacyjni znawcy tematu.

 

Warsztaty są ciekawą odskocznią edukacyjną dla dzieci, które przywdziewają kapelusze pszczelarskie, zapoznają się z atrybutami pracy pszczelarskiej, przyglądają się pracy pszczół przy pomocy ula pokazowego z przeszkoloną ścianką. Na każdego uczestnika czekają także symboliczne upominki edukacyjne.

- gmina Tczew

 

Program odbywa się przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Gmina Tczew otrzymała na to zadanie dofinansowanie w kwocie 5 tysięcy złotych.

 

Wszyscy wiemy jak ważną rolę pełni edukacja. To dzięki niej można zmienić nasze nawyki i spojrzenie na konieczność ochrony środowiska. Nasze spotkania mają budować świadomość przyrodniczą wśród najmłodszych i kształtować poprawne postawy proekologiczne.

- gmina Tczew

 

Celem zajęć jest:

  • zapoznanie się z podstawowymi wiadomościami na temat życia i roli pszczół miodnych i innych owadów zapylających;
  • uświadomienie korelacji między zapylaczami i ludźmi;
  • kształtowanie właściwych nawyków dla przyrody - „wzięcia sprawy we własne ręce”.
Gmina Tczew / Redakcja (oprac. Izabela Deptulska)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe