Starogard Gdański: Policjanci zlikwidowali wytwórnię narkotyków

  • 21.09.2022, 14:01
  • Pomorska Policja / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)
Starogard Gdański: Policjanci zlikwidowali wytwórnię narkotyków fot. Pomorska Policja

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, zlikwidowali na terenie powiatu starogardzkiego wytwórnię metaklefedronu i zabezpieczyli substancje, z których można otrzymać ponad 100 tysięcy porcji tego narkotyku.

 

100 tysięcy porcji narkotyków o wartości 800 tysięcy złotych

 

Kryminalni z komendy miejskiej podczas prowadzonych działań ustalili miejsce, w którym mogą być produkowane narkotyki. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że nielegalne laboratorium znajduje się w jednej z miejscowości na terenie powiatu starogardzkiego. W minioną sobotę (17.09) kryminalni wspólnie z policjantami ze Starogardu Gdańskiego weszli na teren tej posesji:

 

W budynku mieszkalnym znajdowała się linia technologiczna służąca do produkcji metaklefedronu. Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju urządzenia takie jak beczki, grzałki, zawory, wentylatory. Funkcjonariusze przejęli także środki chemiczne, które zostały przekazane do badań. Biegły we wstępnej opinii określił, że z zabezpieczonych substancji można by uzyskać 16 kilogramów metaklefedronu, co stanowi 100 tysięcy porcji o czarnorynkowej wartości 800 tysiąca złotych. 

- Pomorska Policja

 

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli i przekazali biegłemu do badań półprodukty, które miały być wykorzystane do produkcji kolejnych kilogramów substancji psychotropowej:

 

Do sprawy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 23 do 27 lat. Podejrzani to mieszkańcy województwa pomorskiego oraz województwa kujawsko – pomorskiego. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu. Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

- Pomorska Policja

 

Przestępstwo wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu zagrożone jest karą od 3 lat pozbawienia wolności.

Pomorska Policja / Redakcja (oprac. Dawid Chęć)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe