Niepełnosprawni walczyli w turnieju halowej piłki nożnej

  • 9.03.2018, 16:52 (aktualizacja 09.03.2018 17:20)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Niepełnosprawni walczyli w turnieju halowej piłki nożnej fot. Powiatowe Centrum Sportu
Podziel się:
Oceń:
Zakończył się II Powiatowy Turniej Osób Niepełnosprawnych w Halowej Piłce Nożnej rozgrywany 9 marca w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie.

II Powiatowy Turniej Osób Niepełnosprawnych w Halowej Piłce Nożnej w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie zorganizowało Powiatowe Centrum Sportu. W piątek, 9 marca, punktualnie o godzinie 9:30 sędziowie dali sygnał do rozpoczęcia pierwszego spotkania. Łącznie do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny wystawione przez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie przy ul. Chopina, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie przy ul. Al. Niepodległości oraz Dom Pomocy Społecznej w Damaszce.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. miejsce ZPS Tczew
  2. miejsce DPS Damaszka
  3. miejsce ŚDS ul. Chopina, Tczew
  4. miejsce ŚDS Al. Niepodległości, Tczew

Za udział w turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Zaproszenia do udziału w zawodach skierowano do wszystkich placówek i instytucji zajmujących się opieką osób niepełnosprawnych w powiecie tczewskim. Każda placówka występująca w zawodach miała prawo wystawić jedną lub więcej drużyn, składających się z czterech zawodników na boisku i bramkarza. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Za wygrane spotkanie drużyna otrzymała 3 punkty, za remis – 2, natomiast za przegrane spotkanie – 1 punkt. Spotkania sędziowało dwóch sędziów. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała pielęgniarka. Wśród uczestników zawodów byli mężczyźni i jedna kobieta. Wszyscy o lekkim i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w wieku od 22 do 58 lat. Każda drużyna rozegrała 3 mecze.

Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (4)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe