Opinie w Radiu Tczew 21.09.: wyższe ceny biletów autobusowych oraz podręczniki do HiT-u, czyli Historii i teraźniejszości

  • 22.09.2022, 15:09 (aktualizacja 22.09.2022, 15:24)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 21.09.: wyższe ceny biletów autobusowych oraz podręczniki…

Podziel się:

Oceń:

21 września gośćmi Opinii w Radiu Tczew były dziennikarki Barbara Jackiewicz i Aleksandra Kęprowska. Porozmawialiśmy m.in. o propozycjach nowych, wyższych cen biletów na tczewskie autobusy oraz o kontrowersjach związanych z nowym, szkolnym przedmiotem „Historia i teraźniejszość”.

Najprawdopodobniej od 1 listopada wzrosną w Tczewie ceny biletów autobusowych. Drastyczna podwyżka będzie dotyczyła osób, które nie posiadają Karty Mieszkańca. Prezydent uzasadnia wyższe ceny rosnącym tempem inflacji oraz krytyczną sytuacją finansową przewoźnika, czyli spółki Gryf.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Historia i teraźniejszość to nowy przedmiot w szkołach ponadpodstawowych, który wywołał wiele kontrowersji. Głównym jej źródłem jest jeden z dostępnych podręczników, który według krytyków miałby zawierać treści krzywdzące niektóre grupy społeczne. Okazuje się, że żadna szkoła w Tczewie nie zdecydowała się korzystać z tego podręcznika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czwarta edycja Gdańskich Targów Książki odbyła się od 16 do 18 września w Europejskim Centrum Solidarności. Radio Tczew objęło tegoroczną edycję patronatem medialnym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poznaliśmy wyniki głosowania w najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Łącznie ponad 1300 osób oddało niemal 2500 ważnych głosów. Zaledwie dwa głosy zostały oddane papierowo, a pozostałe poprzez internet.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w środy o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Audycję prowadzi Bartosz Listewnik.

Opinie w Radiu Tczew są również retransmitowane w Telewizji Tetka Tczew.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vasyl
Vasyl 22.09.2022, 16:58
To była świetna audycja. Szczególnie jeśli chodzi o komunikację miejską. Te ceny biletów staną się kosmiczne. Mam nadzieję że o tym wszystkim porozmawiacie szczerze z prezydentem

Pozostałe