Dzień Gier Planszowych w Tczewie. "Dążymy do integracji lokalnej społeczności" [ROZMOWA]

  • 23.09.2022, 11:11
  • Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)
Dzień Gier Planszowych w Tczewie. "Dążymy do integracji lokalnej społeczności"… fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 25 września od godz. 14:00 w Klubie Muzycznym CKiS odbędzie się wydarzenie dedykowane fanom i miłośnikom gier planszowych. Wydarzenie jest bezpłatne, a organizatorzy zapewniają, że spróbować swoich sił w nowoczesnych grach planszowych może każdy!

 

ZagrajMy w Tczewie!

 

Kilkadziesiąt tytułów nowoczesnych gier, integracja lokalnej społeczności i wyjątkowa atmosfera w Klubie Muzycznym - takie atrakcje zapewniają organizatorzy - grupa ZagrajMy we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie:

 

Zapraszamy wszystkich, zarówno miłośników gier planszowych, jak i tych, którzy nie mają z nimi za wiele do czynienia i chcieliby się dowiedzieć w co się dzisiaj gra.

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne.

Projekt dofinansowany przez Fundację Pokolenia w ramach Funduszu Nowy Akumulator Społeczny ze środków Powiatu Tczewskiego.

- Grupa ZagrajMy

 

źródło: ZagrajMy (Facebook)

 

Jak przyznaje Eliasz Nelke, wydarzenie jest dobrą formą integracji lokalnej społeczności, a dodatkowo świetnym pomysłem na spędzenie niedzielnego popołudnia w gronie znajomych. Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt gier, które są pozycjami nowoczesnymi i interesującymi: 

 

W najbliższą niedzielę organizujemy wydarzenie "ZagrajMy" - tak się nazywa wydarzenie, tak nazywa się nasza grupa. Odbędzie się to w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w Klubie Muzycznym, czyli tam "na dole". Jest to kontynuacja naszych działań, pozyskaliśmy środki z Nowego Akumulatora Społecznego, za te środki zakupiliśmy gry - dwadzieścia cztery nowe gry, także do tej dwudziestki z pierwszej edycji dołączają nowe pozycje. Nie możemy się już doczekać!

- Eliasz Nelke, organizator

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Podczas tej edycji wydarzenia "ZagrajMy" do wspólnej zabawy organizatorzy zachęcają także obywateli Ukrainy. Przygotowali dla nich pozycje w języku ukraińskim, na miejscu będzie także tłumaczka: 

 

Przypominam, że to jest projekt wspomagający integrację społeczności lokalnej, a w naszej społeczności znajduje się teraz sporo osób z Ukrainy. Przygotowaliśmy się pod tym kątem, będziemy mieli kilka gier w języku ukraińskim, a będzie także koleżanka Ukrainka, która też zmobilizowała społeczność i będzie nam pomagać chociażby w tłumaczeniu zasad innych gier.

- Eliasz Nelke, organizator

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Okazja do zagrania w gry planszowe będzie w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w niedzielę, 25 września w godz. 14:00-20:00


Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy o grach planszowych, pasji i integrowaniu społeczności. Z Eliaszem Nelke rozmawiała Weronika Gerowska Chalecka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja (Weronika Gerowska-Chalecka)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe