czwartek, 25 kwietnia 2024 06:29

KS Pogoń Dekpol Tczew z pierwszym domowym zwycięstwem!

W sobotę (24.09) na stadionie imienia Jana Stachowiaka Pogoń Dekpol Tczew pokonała cztery do dwóch Medyka Konin. Po pierwszej połowie zespół Mateusza Sroki prowadził dwa do zera. Wszystkie cztery gole dla gospodyń zdobyła Magdalena Sobal, która jest liderką klasyfikacji strzelczyń w ekstralidze.

Autor: fot. Pogoń Tczew (FB)

Dominacja od początku

Obie drużyny stworzyły w sobotnie popołudnie dobre widowisko. Już w 8 minucie Magdalena Sobal odebrała obrończyni medyka piłkę i zdobyła pierwszą bramkę. Chwile później mogło być 2:0 dla Pogoni, ale piłka zatrzymała się na słupku po strzale Okoniewskiej. W 24 minucie wynik podwyższyła Sobal, strzałem w dolny róg bramki.

Napastniczka Pogoni był katem zespołu gości także po przerwie. W 50 minucie zdobyła bramkę w zamieszaniu podbramkowym, a dziesięć minut później z rzutu karnego. Wcześniej zespół z konina zdobył gola głową na jeden do trzech. Przy stanie 4:1 dla Pogoni Medyk zdołał z rzutu karnego zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale na więcej tczewski zespół nie pozwolił i wygrał 4:2.

Druga Wygrana

To druga wygrana w tym sezonie, ale pierwsza odniesiona w Tczewie przed własną publicznością. Pogoń awansowała w tabeli na ósme miejsce. Zdobywczyni czterech bramek w meczu z Medykiem, Magda Sobal – jest liderką w klasyfikacji strzelczyń ekstraligi z dziewięcioma golami na koncie.