Opinie w Radiu Tczew 12.03.: Dymisja Kazimierza Smolińskiego, pierwsza niedziela bez handlu i kolejne problemy z ul. Gdańską

  • 14.03.2018, 20:53 (aktualizacja 15.03.2018, 17:25)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 12.03.: Dymisja Kazimierza Smolińskiego, pierwsza niedziela bez handlu i kolejne problemy z ul. Gdańską

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 12 marca byli Krzysztof Repiński z Telewizji Tetka, Wojciech Stobba z Radia Gdańsk oraz Karol Uliczny z "Gazety Tczewskiej".

 

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję wiceministra infrastruktury Kazimierza Smolińskiego. Czy wpływ na dymisję miała rekonstrukcja rządu, czy raczej opóźnienia związane z programem "Mieszkanie Plus"? Tczewski poseł Kazimierz Smoliński po dymisji deklaruje wzmożoną pracę w terenie, nie wyklucza także startu w wyborach na prezydenta Gdańska. Ostateczna decyzja zapadnie jednak na najwyższych szczeblach Prawa i Sprawiedliwości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W bezpośredniej rozmowie poseł Smoliński podkreślał, że teraz będzie mógł skupić się na działalności w terenie, jednak gdyby sytuacja była odwrotna, to też szukałby pozytywów i mówiłby, że dzięki obecności blisko rządu będzie mógł dbać o nasze interesy w Warszawie. Jak by nie było, zdaniem ministra - jest dobrze. Pytanie: co dalej? Jeśli przyjmie propozycję kandydowania na prezydenta Gdańska, postawi wszystko na jedną kartę - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Za nami pierwsza niedziela bez handlu. Przepisy wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość wzbudzają kontrowersje: cieszy się z nich większość pracowników handlu, jednak niezadowoleni są np. studenci, którzy nie mogą dorabiać w niedziele. W sobotę poprzedzającą dzień bez handlu część sklepów pękała w szwach. Z kolei w niedzielę więcej klientów odnotowała gdańska Galeria Metropolia, prowadząca działalność jako... dworzec.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoją opinię na temat tej ustawy zrewidowałem po rozmowach z tczewskimi sprzedawcami. Ich argumentacja jest mocna, chwyta za serce. Sprzedawcy mówią wprost: w końcu wolna niedziela, w końcu spędzę niedzielę z dziećmi. Nie jestem sprzedawcą, jestem klientem, ale staram się zrozumieć drugą stronę - Karol Uliczny, "Gazeta Tczewska"

Trwa zła passa urzędników i wykonawców remontu ulicy Gdańskiej. Roboty skutecznie utrudnia pogoda, tymczasem nie udał się kolejny przetarg na III etap remontu. Zgłosiło się dwóch oferentów - pierwsza z firm zaproponowała ponad 8,1 miliona złotych, druga - blisko 7,6 miliona, co znacznie przewyższa możliwości miejskiego budżetu. Co więcej, jakiś czas pojawiły się nieoficjalne informacje mówiące o możliwym zejściu firmy Strabag z placu budowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powraca temat stanu mieszkań komunalnych w Tczewie - po głośnej sprawie mężczyzny, który mógł zamarznąć w swoim mieszkaniu, zgłaszają się kolejne osoby przebywające w bardzo złych warunkach. Tematem zajęła się "Gazeta Tczewska". Z kolei w Radiu Gdańsk można było posłuchać o panu Wiesławie z Tczewa, który bezinteresownie budował domki dla ptaków. Okazało się jednak, że zawieszenie ich w parku miejskim nie będzie proste... Telewizja Tetka sprawdzała, czy tczewska straż miejska będzie posługiwała się dronami do kontrolowania, czym mieszkańcy palą w piecach. Dziennikarze dyskutowali także o ostatnim "piąteczkowym" poście zamieszczonym na facebookowym profilu Mirosława Pobłockiego. Prezydenta Tczewa można tam zobaczyć... tańczącego (w przeróbce żartobliwego filmiku).

loadingŁaduję odtwarzacz...

We mnie to wzbudziło niesmak, nie uśmiech. Wiem, co prezydent chciał przez to powiedzieć: że jest wyluzowany, ma dystans, jest taki jak my. Natomiast moim zdaniem prezydent nie powinien robić z siebie takiego pośmiewiska. Nawet w żartach - Krzysztof Repiński, telewizja Tetka

 

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Delfin UM
Delfin UM 15.03.2018, 15:44
O, redaktor Repiński wybił się na niepodległość. Tak nieśmiało, ale przy tym zaznacza, że to jego prywatna opinia i ma do niej prawo. Raptem piątkowy wygłup naszego prezydenta Mirosława Pobłockiego, prezydenta miasta Tczewa mu nie przypadł do gustu. Ale oj-oj-oj to tylko tak prywatnie, bo służbowo OK, Panie Prezydencie, żarcik fejsbukowy się udał.

Pozostałe