Durszlak na głowie - kim są Pastafarianie?

  • 17.03.2018, 07:46 (aktualizacja 17.03.2018, 10:28)
  • Hanna Brzezińska, Filip Jędruch / Radio Tczew
Durszlak na głowie - kim są Pastafarianie?

Podziel się:

Oceń:

Nasze studio odwiedził Artur Mykowski - wielebny i założyciel polskiego odłamu kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy w trakcie której poznaliśmy to wyznanie i jego wyznawców nieco bliżej.

Latający Potwór Spaghetti został opisany po raz pierwszy w 2005 roku przez fizyka Bobby'ego Hendersona, który tym samym został okrzyknięty prorokiem nowej religii. W trakcie naszej rozmowy pytaliśmy o to jak reagują postronni ludzie, którzy słyszą o Latającym Potworze oraz jak na wyznawców patrzą organy państwowe. Nasz gość opowiedział także o publikacjach, w których można szukać dodatkowej wiedzy i głównych zasadach przyświecających Pastafarianom.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponieważ kościół Latającego Potwora Spaghetti w Polsce nie jest jeszcze zarejestrowany, nie może prowadzić oficjalnych rejestrów. Jednak ich oficjalny profil na Facebooku ma  prawie 120 tysięcy polubień.
Hanna Brzezińska, Filip Jędruch / Radio Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 17.03.2018, 21:28
To jest człowiek, który ma dystans do siebie i życia, to czego nam często tak bardzo brakuje. Pozazdrościć

Pozostałe