Rozpoczyna się przebudowa węzła Czarlin

  • 20.03.2018, 12:53 (aktualizacja 20.03.2018, 15:30)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Rozpoczyna się przebudowa węzła Czarlin fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Przebudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin - Knybawa przyspiesza. Od piątku, 23 marca, zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na węźle w Czarlinie.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie węzła Czarlin na DK 22 obejmuje nowe oznakowanie pionowe wprowadzające ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania. Na wybranych odcinkach wprowadzone zostanie też zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Na czas nowej organizacji ruchu wykonawca zapewni tymczasową drogę z płyt drogowych. Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu są elementem przygotowawczym do kolejnych przyszłych zmian w ruchu drogowym.

Inwestor projektu, GDDKiA Oddział w Gdańsku, prosi kierowców o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac budowlanych.

Przypomnijmy, w październiku 2017 roku inwestor i wykonawca podpisali w tczewskim starostwie umowę wykonawczą na przebudowę prawie 4 km odcinka DK 22 za kwotę 35 milionów zł. W zakres inwestycji wchodzi: rozbudowa skrzyżowania z ul. Lipową i pobliskim węzłem Czarlin w postaci dwóch rond, rozbudowa skrzyżowań o pasy do lewoskrętów na skrzyżowaniach. Skrzyżowanie z drogą powiatową na wysokości Bałdowa i Gorzędzieja będzie miało sygnalizację świetlną. Przy drodze na odcinku trzech i pół kilometra wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy. W ramach inwestycji poddane remontowi lub rozbudowie będzie pięć obiektów mostowych.

Zgodnie z harmonogramem na wiosnę 2018 zacznie się etap I - od skrzyżowania DK 22 z DK 91 do obiektu kolejowego. II etap ma się zacząć na jesień 2018.

Zakończenie zadania planowane jest na grudzień 2019 roku.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe