Tczew może mieć kryte lodowisko!

  • 20.03.2018, 14:14 (aktualizacja 23.03.2018, 11:17)
  • Izabela Muczyńska
Tczew może mieć kryte lodowisko! fot. TV Tetka

Podziel się:

Oceń:

Dobre wiadomości dla mieszkańców Tczewa i okolic - władze miasta planują budowę nowego lodowiska. Tym razem ma być to obiekt kryty, który prawdopodobnie powstanie na terenie Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

W związku z dużym zainteresowaniem tczewian jazdą na łyżwach, władze miasta zamierzają wybudować drugie lodowisko. Ostateczną decyzję podejmą miejscy radni podczas najbliższej sesji (28. marca). Inwestycja została ujęta w korekcie budżetu, która jest jednym z najważniejszych punktów porządku obrad. Koszty budowy lodowiska są szacowane na około 2 miliony 200 tysięcy złotych. Czym nowy obiekt będzie się różnił od tego, który znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 11? Najważniejszą różnicą jest dach - nowe lodowisko ma być kryte, a co za tym idzie - nie będzie uzależnione od warunków pogodowych. Będzie się różnić także rozmiarem. Planowany obiekt ma być dużo większy od tego, który funkcjonował do tej pory.  Więcej na temat planowanej inwestycji mówił prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki, w rozmowie z redaktorem TV Tetka, Krzysztofem Repińskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...
   

Obiekt powstanie między kortami a halą. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji wystąpiło już do starostwa z wnioskiem o wycinkę drzew rosnących obok, tak aby lodowisko mogło też funkcjonować jako boisko do hokeja. Planowane wymiary to 20 x 40 metrów.. Na temat nowego obiektu oraz planów wobec starego lodowiska, mówi także dyrektor Tczewskiego Centrum Centrum Sportu i Rekreacji, Andrzej Błaszkowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Władze miasta planują otwarcie nowego lodowiska jeszcze w tym roku. Obiekt miałby zostać oddany do użytku już w październiku lub listopadzie

fot. TV Tetka

Izabela Muczyńska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anonim
Anonim 21.03.2018, 21:45
"pełnowymiarowe boisko do hokeja" XD
"20 x 40 metrów" XD

Pozostałe