Opinie w Radiu Tczew 19.03.: Kontrowersje wokół chrztu masowca "Tczew" i rządowy projekt strefy ekonomicznej w każdej gminie

  • 21.03.2018, 11:07 (aktualizacja 21.03.2018, 12:20)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 19.03.: Kontrowersje wokół chrztu masowca "Tczew" i rządowy projekt strefy ekonomicznej w każdej gminie Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 19 marca byli Bartosz Listewnik z telewizji Tetka, Przemysław Zieliński z "Dziennika Bałtyckiego" oraz Jolanta Pobłocka z portalu tcz.pl.

 

W ubiegłym tygodniu duże emocje wśród mieszkańców wzbudziły zawirowania wokół chrztu masowca "Tczew". Media obiegła informacja, że matką chrzestną statku, wbrew ustaleniom, nie zostanie dyrygentka Harcerskiej Orkiestry Dętej, Magdalena Kubicka-Netka. Jej miejsce zająć miała posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Ostatecznie za zamieszanie dyrygentkę przeprosiło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a posłanka PiS zrezygnowała z bycia chrzestną jednostki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Polskiej Żegludze Morskiej pewnie trwają teraz poszukiwania osoby, która rozpoczęła całe zamieszanie. Podejrzewam, że ktoś po prostu chciał przypodobać się partii rządzącej, stwierdził: "ale byłoby fajnie, gdyby posłanka PiS przyjechała i rozbiła szampana", chrzcząc statek. Okazuje się, że to będzie wyjątkowo niestrawny szampan, powodujący duży ból głowy - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

Rząd chce przekształcić cały kraj w jedną specjalną strefę ekonomiczną. Założenia reformy przedstawiono w Pelplinie. Ustawa zniesie granice stref ekonomicznych oraz podstref. Na zmianach najbardziej skorzystać mają samorządy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystko wskazuje na to, że miasto będzie musiało dołożyć kilka milionów złotych do remontu kolejnego odcinka ulicy Gdańskiej. W ostatnim przetargu złożone oferty znów znacznie przekraczały kwotę oszacowaną przez urzędników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chyba nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. Od odwlekania remontu rzeczywiście lepsze wydaje się dołożenie pieniędzy i dokończenie robót na Gdańskiej. Mam tylko nadzieję, że nie dojdzie do równoległych prac - najpierw skończmy poprzedni etap, a dopiero potem rozpoczynajmy następny - Bartosz Listewnik, telewizja Tetka

Dwie osoby pełniące funkcję dyrektorów w placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Sucuminie oraz w Rodzinnym Domu Dziecka w Starogardzie Gdańskim usłyszały zarzut znęcania się nad wychowankami. Małżeństwo działało w porozumieniu. Do znęcania się nad dziećmi miało dochodzić od 2010 do 2016 roku. Zarzut obejmuje m.in. bicie, kopanie i poniżanie wychowanków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Roman Kucharski został szefem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, jednak nie oznacza to końca konfliktów w miejscowej PO. Jak czytamy na portalu tcz.pl, działacze chcą przeprowadzenia wyborów w lokalnych strukturach partii. Z kolei "Dziennik Tczewski" przytoczył w ubiegłym tygodniu dane o pracownikach wykorzystujących zwolnienia lekarskie na przykład do... udziału w zawodach sportowych. Telewizja Tetka przyjrzała się problemom mieszkańców ulicy Przemysłowej. Zaniedbana część miasta ma doczekać się kanalizacji sanitarnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pytanie, czy Sławomir Neumann, czyli szef regionalnych struktur PO, ma czas na zajmowanie się lokalnymi sprawami swojej partii. Do tej pory problemy tczewskiej PO były traktowane po macoszemu, na co wskazywali "separatyści", którzy odeszli z partii razem z Adamem Kucharkiem - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe