Pierwszy dzień wiosny w Tczewie

  • 21.03.2018, 16:30 (aktualizacja 24.03.2018, 10:26)
  • Izabela Muczyńska, Radio Tczew / Krzysztof Repiński, Tv Tetka
Pierwszy dzień wiosny w Tczewie fot. Tv Tetka Tczew

Podziel się:

Oceń:

21 marca to kalendarzowy pierwszy dzień wiosny. Uczniowie i studenci tego dnia mają Dzień Wagarowicza.

Rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. W Tczewie, w obecności najmłodszych, tradycyjnie odsłonięto symboliczną figurkę na placu Hallera. Następnie kolorowy wiosenny korowód wyruszył nad Wisłę, by utopić Marzannę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy się jej [Marzanny - red.] pozbyć, mamy jej po prostu dość, chcemy mieć radość, że jest już ciepło, że nie musimy chodzić w kurtkach, chcemy poczuć energię, która będzie napływała ze słońca (...). Żegnaj, zimo! Witaj, wiosno! (dzieci i młodzież Tczewa)

Z dziećmi o wiośnie rozmawiał Krzysztof Repiński z Telewizji Tetka, a Izabela Muczyńska zapytała tczewian, z czym im się kojarzy ta pora roku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wychodzi ta pierwsza prawdziwa zieleń, to jest naprawdę piękny widok (...) Wreszcie zrzucimy te ciepłe ubrania (...) Same pozytywy. (mieszkańcy Tczewa)

21 dzień marca to w kalendarzu także Dzień Wagarowicza. Stróże prawa pierwszego dnia wiosny zwracali szczególną uwagę na młodzież, o czym mówiła nam Monika Fabich z tczewskiej Straży Miejskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ten dzień jest takim specyficznym dniem, tradycyjnym, gdzie osób raczej ze szkoły ubywa, a my nie wystawiamy mandatu za absencję. (Monika Fabich, Straż Miejska w Tczewie)

Wszystkim słuchaczom życzymy, aby marzec nie płatał figli, zima wreszcie odpuściła, a wiosna zadomowiła się na dobre.

Izabela Muczyńska, Radio Tczew / Krzysztof Repiński, Tv Tetka

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe