czwartek, 25 kwietnia 2024 20:00

Procam Tcz niepokonany po meczu na szczycie

W meczu na szczycie Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki Procam TCZ pokonał Devils. Nie było to jedyne ciekawe i zacięte spotkanie rozegrane w miniony weekend w ramach piątej i szóstej kolejki TALK.

Autor: Krzysztof Repiński

W miniony weekend odbyło się sześć spotkań Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Piąta kolejka rozpoczęła się meczem kaliska Basket z Tigers. Młodzi tczewianie nie zdołali prowadzić wyrównanej walki z Kaliskami. Tygrysy przegrały  43:72. Bardzo zacięty przebieg miało spotkanie Bolmetu i Basket Teamu. Do połowy prowadził Basket.

W trzeciej kwarcie Bomet odrobił straty objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Wygrał 37:34. Ostatnim aktem piątej kolejki był mecz na szczycie niepokonanych dotąd zespołów. Niestety Devils grał osłabiony i na ławce rezerwowych nie było ani jednego zawodnika, który mógłby grać. Na boisku najbardziej widoczny był brak kontuzjowanego Dawida Topolskiego, i Michała Saidowskiego. Grający w nowych strojach lider Procam Tcz nie miał takich kadrowych problemów. Mimo to diabły utrzymywały wynik pozwalający im myśleć o zwycięstwie aż do trzeciej kwarty. Potem ProCam-Tcz zwiększył przewagę przesadzając losy spotkania.