Opinie w Radiu Tczew 26.03.: Zatrzymania po strzelaninie w Tczewie i duże zmiany w programie Mieszkanie Plus

  • 28.03.2018, 10:13 (aktualizacja 28.03.2018 12:05)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 26.03.: Zatrzymania po strzelaninie w Tczewie i duże zmiany w programie Mieszkanie Plus Marta Irzyk
Podziel się:
Oceń:
Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 26 marca byli Wojciech Stobba z Radia Gdańsk, Bartosz Listewnik z telewizji Tetka oraz Jolanta Pobłocka z portalu tcz.pl.

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku sprawdza, czy w Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie dochodziło do fałszowania dokumentów. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej zabezpieczyli w zakładzie twarde dyski i dokumentację. 

W związku ze strzelaniną, do której doszło 17 marca na ul. Wyszyńskiego w Tczewie, policja zatrzymała trzech mężczyzn. Dwaj z nich mieli także dzień wcześniej brać udział w rozboju na ulicy Pomira. Podejrzani byli już wcześniej znani policji przez związki ze środowiskiem pseudokibiców.

Przykre, że konflikt wywodzący się z Zatorza przeniósł się na Stare Miasto. Wydawać by się mogło, że w Tczewie nie dochodzi do scen jak w filmach sensacyjnych, a jednak; całe szczęście, że nikomu nic się nie stało - Bartosz Listewnik, telewizja Tetka

Policja poszukuje 15-letniej Marty, która dwa tygodnie temu uciekła z domu w Subkowach. Policja podejrzewa, że dziewczyna może przebywać z 22-letnim Patrykiem. Do sprawy włączył się Krzysztof Rutkowski, deklarując pomoc. AKTUALIZACJA: We wtorek, 27 marca, 15-latka została doprowadzona do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Przebywała w Szczecinie w towarzystwie 22-letniego Patryka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziewczynę na komendę przywieźli pracownicy Krzysztofa Rutkowskiego. 

Rząd chce ratować program Mieszkanie Plus, dopłacając do wynajmu lokali. Jak podkreślają deweloperzy, cena budowy - 2 tys. złotych za metr kwadratowy - od początku była nierealna. Wpływ na ciągły wzrost kosztów ma m.in. wysoka cena materiałów budowlanych i brak rąk do pracy. Tematem zajął się Wojciech Stobba.

W kontekście zmian mowa jest wyłącznie o nowo wybudowanych lokalach. Samorządowcy w Pelplinie pytają: co z tymi, którzy teraz wynajmują mieszkania, dlaczego im nie będziemy dopłacać? - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Mieszkańcy Gogolewa (gmina Gniew) skarżą się na fatalny stan drogi prowadzącej do ich miejscowości - samochody grzęzną w błocie. Jak ustaliła Jolanta Pobłocka, obecnie mieszkańcy mogą liczyć jedynie na utwardzenie drogi kruszywem.

Gdy w Gogolewie będzie potrzebna interwencja lekarska, może dojść do tragedii. Jeden z mieszkańców opisał przerażającą sytuację: starsi ludzie spóźnili się na pogrzeb swojego syna, bo ugrzęźli w błocie - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

W centrum wsi trwają prace ziemne i budowa płyt peronowych, które będą częścią nowego przystanku osobowego - Subkowy Centrum. O inwestycji opowiedział Bartosz Listewnik.

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe