Pozbądź się szkodliwego azbestu. Mieszkańcy mogą liczyć na dofinansowanie

  • 28.03.2018, 13:45 (aktualizacja 28.03.2018, 14:38)
  • Izabela Muczyńska
Pozbądź się szkodliwego azbestu. Mieszkańcy mogą liczyć na dofinansowanie fot. TV Tetka

Podziel się:

Oceń:

Dobra wiadomość dla tczewian, którzy planowali w tym roku usunąć ze swoich dachów azbest. Mieszkańcy mogą liczyć na dofinansowanie w ramach kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Urząd Miejski w Tczewie zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2018)". Co prawda konkurs nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony przez organizatora, ale tczewski Urząd Miejski już teraz poinformował o możliwości składania wniosków. Władze Tczewa oczekują na ogłoszenie kolejnej edycji, ale nie marnując czasu, postanowiły umożliwić mieszkańcom składanie wniosków wcześniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gmina będzie miała więcej czasu na weryfikację zgłoszeń.

Podczas inwentaryzacji ustalono, że na terenie Tczewa znajdują się 44 tysiące metrów kwadratowych azbestu. Szkodliwy dla zdrowia azbest to głównie pokrycia dachowe. Jak twierdzą eksperci, rakotwórczy pył azbestowy może trafiać do ludzkiego organizmu przez układ oddechowy oraz pokarmowy

W zeszłym roku z programu dofinansowania skorzystało ośmiu mieszkańców Tczewa, a z terenu miasta zniknęło prawie szesnaście ton azbestu. Jak twierdzi rzeczniczka Urzędu Miejskiego, Małgorzata Mykowska, azbest miałby całkowicie zniknąć z terenu miasta do końca 2032 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czekamy na ogłoszenie konkursu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (...), ale już zachęcamy mieszkańców do zgłoszeń. Azbestowych dachów mamy w Tczewie jeszcze sporo. (Małgorzata Mykowska, Urząd Miejski w Tczewie)

Mieszkańcy, którzy chcieliby otrzymać dofinansowanie, powinni wysłać zgłoszenia do 27 kwietnia. Wniosek dostępny jest na stronie www.wrotatczewa.pl oraz w Wydziale Spraw Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Miejskim. Należy także pamiętać o dołączeniu zdjęcia dachu, z którego powinien zniknąć azbest. 

Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe