"Prędkość" i "Bezpieczny weekend", czyli policyjne kontrole na drogach. Sprawdź, czym może grozić brawura na drodze

  • 29.03.2018, 19:16 (aktualizacja 03.04.2018, 14:25)
  • Izabela Muczyńska
"Prędkość" i "Bezpieczny weekend", czyli policyjne kontrole na drogach.… fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Okres świąteczny oznacza wzrost natężenia ruchu na drogach. Pomorska policja będzie dziś sprawdzać, czy kierowcy przestrzegają przepisów. Wzmożonych kontroli możemy spodziewać się także przez całe Święta w ramach "Bezpiecznego weekendu".

 

Już dzisiaj pomorscy funkcjonariusze przeprowadzą akcję "Prędkość", związaną ze wzmożonym, świątecznym ruchem. Spieszący się kierowcy często przekraczają prędkość, co zwiększa zagrożenie na drodze.

 

Funkcjonariusze chcą uświadomić kierowcom, jakie zagrożenia może nieść za sobą nadmierna prędkość. Policjanci będą także sprawdzać, czy wszyscy podróżujący autem używają pasów bezpieczeństwa. 

Pomorscy policjanci będą wyposażeni w mierniki prędkości. Wielu z nich będzie także poruszać się nieoznakowanymi pojazdami z wideorejestratorami. Na temat najbliższych działań tczewskiej policji mówi aspirant sztabowy Dawid Krajewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Apelujemy do wszystkich osób, które wyjeżdżają na święta do swoich bliskich, aby jechały z odpowiednią prędkością, bez łamania przepisów drogowych. Pamiętajmy, że ze zmniejszoną prędkością na pewno cało dojedziemy na miejsce - asp. sztab. Dawid Krajewski

Mandaty za przekroczenie wymaganej prędkości wynoszą od 50 do 500 zł. Kwota mandatu zależy od tego, o ile kierowca przekroczył maksymalną prędkość. Rzecznik tczewskiej policji, Dawid Krajewski, przedstawił nam taryfikator mandatów:

  • przekroczenie prędkości o 10 km/h- mandat do 50 zł
  • przekroczenie prędkości od 11 do 20 km/h - mandat od 50 do 100 zł
  • przekroczenie prędkości od 21 do 30 km/h - mandat od 100 do 200 zł
  • przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h - mandat od 200 do 300 zł
  • przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h - mandat od 300 do 400 zł
  • przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h -  mandat od 400 do 500 zł

Ponadto kierowca, który przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym, straci prawo jazdy. Mandatom będą także towarzyszyły punkty karne. 

Przypominamy, że kierowca, który jedzie z dużą prędkością, ma dużo mniej czasu na reakcję w razie ewentualnego niebezpieczeństwa. Nadmierna prędkość sprzyja także utracie kontroli nad pojazdem. 

Oprócz akcji "Prędkość" policjanci dziś rozpoczynają też coroczne, okołoświąteczne działania w ramach "Bezpiecznego Weekendu". Do poniedziałku możemy się spodziewać zwiększonej liczby patroli policyjnych. Akcja jest zbliżona do "Prędkości", ale podczas całego weekendu policjanci będą także sprawdzać stan techniczny pojazdu, sposób przewożenia dzieci oraz trzeźwość kierującego. Policja apeluje o upewnienie się, że stan techniczny auta pozwala na poruszania się nim po drogach. O tym, jak ważny jest także odpoczynek kierowcy, który będzie miał przed sobą dłuższą trasę, mówi Dawid Krajewski: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierowca, który jest wypoczęty, na pewno jedzie dużo bezpieczniej - asp. sztab. Dawid Krajewski 

Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe