Ozdoby świąteczne. Dlaczego wciąż wiszą w mieście?

  • 03.04.2018, 18:22 (aktualizacja 03.04.2018, 20:24)
  • Izabela Muczyńska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew
Ozdoby świąteczne. Dlaczego wciąż wiszą w mieście?

Podziel się:

Oceń:

Minęło Boże Narodzenie, karnawał, post i Wielkanoc. A ozdoby świąteczne wciąż wiszą. Zwrócili na to uwagę nasi Słuchacze.

Mimo że w kalendarzu już kwiecień, na tczewskich ulicach wciąż można zauważyć dekoracje bożonarodzeniowe. Są wyłączone, ale nasi słuchacze kilkakrotnie zwracali uwagę na ich obecność. O to, dlaczego dekoracje nie zniknęły z ulic, zapytaliśmy Przemysława Boleskiego z Zakładu Usług Komunalnych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Decyzja zapadła taka, że nie demontujemy tych ozdób, tylko wyłaczamy. Około 40 do 50% miast w Polsce nie demontuje ozdób z kilku powodów: czas, praca, magazynowanie. (Przemysław Boleski, ZUK Tczew)

Ozdoby mniej się niszczą wisząc na stałe na słupach przy ulicach. Ich przekładanie, zdejmowanie i ponowny montaż częściej powodują uszkodzenia niż zamontowanie ich na stałe. Zapytaliśmy, które ozdoby nie zostaną zdemontowane:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdemontowane zostały tylko ozdoby, które były nisko zawieszone na placu Hallera, cała reszta na nowy świąteczny sezon poczeka na słupach. Wystarczy, że w odpowiednim momencie ZUK je włączy, by wprowadzić na ulicach Tczewa zimowy nastrój.

Izabela Muczyńska, Barbara Jackiewicz / Radio Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe