„Piszę, by nieść dobro”. Anna H. Niemczynow o wiosennej powieści „Dziewczyna z warkoczami”

  • 05.04.2018, 17:13 (aktualizacja 05.04.2018, 17:29)
  • Marta Irzyk
„Piszę, by nieść dobro”. Anna H. Niemczynow o wiosennej powieści „Dziewczyna z warkoczami”

Podziel się:

Oceń:

Do napisania "Dziewczyny z warkoczami" Annę H. Niemczynow zainspirowała piosenka Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem". Za sprawą najnowszej powieści pisarki powracamy do ulubionych literackich tematów: romantycznej miłości, trudnych wyborów i tajemnicy skrywanej przez najbliższych. W rozmowie z nami Anna H. Niemczynow opowiedziała, bez czego nie wyobraża sobie pisania i co ma w swoich pisarskich planach.

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy wyemitowanej w Bibliofonii 5 kwietnia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Paulina, studentka pedagogiki, ma dobry, ciepły dom, wspaniałych rodziców i cudownie zapowiadającą się przyszłość. Nie podejrzewa, że najbliżsi skrywają przed nią tajemnicę. Kiedy poznaje starszego od siebie Mikołaja, jej życie zmienia się diametralnie. Przygoda, która miała być tylko przerwą w życiu, staje się całym jej światem. Dziewczyna nie ma pojęcia, że siłą jej uczucia kieruje ktoś, kogo już dawno nie ma na tym świecie.

Kim jest dziewczyna z warkoczami, którą wspomina Mikołaj, rodzice Pauliny i ona sama? Jak mocno pamięć może wpływać na teraźniejszość? I czy kocha się tylko raz?

Piękna opowieść o pamięci, miłości i losie, który chociaż zależy od nas, to został już raz zapisany w gwiazdach. My musimy tylko właściwie odczytywać znaki (materiały prasowe)

Dziewczyna z warkoczami, Wydawnictwo Filia 2018

Marta Irzyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe