Każdy potrzebuje indywidualnego podejścia - rozmawiamy o autyźmie

  • 6.04.2018, 12:28 (aktualizacja 06.04.2018 13:20)
  • Filip Jędruch / Radio Tczew
Każdy potrzebuje indywidualnego podejścia - rozmawiamy o autyźmie
Podziel się:
Oceń:
Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu - to wyjątkowy czas, w którym można rozmawiać o zaburzeniach, dzielić się emocjami i szukać pomocy. Nasze radiowe studio odwiedziła reprezentacja Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół na Rzecz Osób z Autyzmem "Nasz Autyzm". Spotkaliśmy się, by rozmawiać o działalności tej licznej grupy, ale także by zaprosić na wyjątkowe wydarzenie.

Odwiedzili nas Dominika Prykaszczyk-Nikoniuk z synem Aleksandrem, Anna Sak i Michał Giepart - aktywni członkowie stowarzyszenia, którzy mówili nie tylko o swojej działalności. Nie zabrakło wskazówek dla rodziców i ogólnych refleksji. To była bardzo pouczająca rozmowa - mówiliśmy o tym, że nie ma jednego autyzmu - każdy potrzebuje indywidualnego wsparcia, bo spektrum zaburzeń jest bardzo szerokie.

Zaprosiliśmy także na sobotnie (7.04.) wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 10 błękitnym przemarszem z pod budynku Starostwa w Pruszczu Gdańskim. W programie występy, pokazy, eksperymenty, warsztaty sensoryczne. Pojawi się także straż, policja i straż graniczna - funkcjonariusze będą prezentować swoje pojazdy. Będzie także zbiórka funduszy na działalność statutową stowarzyszenia.

Koniecznie odwiedźcie facebooka Stowarzyszenia oraz ich stronę internetową.

Filip Jędruch / Radio Tczew
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe