Pomoc psychologa, porady prawne i zajęcia dla dzieci. Centrum Wspierania Rodziny otwarte

  • 09.04.2018, 14:04 (aktualizacja 09.04.2018, 19:42)
  • Izabela Muczyńska
Pomoc psychologa, porady prawne i zajęcia dla dzieci. Centrum Wspierania Rodziny otwarte fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 9 kwietnia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uroczyście otworzył Centrum Wspierania Rodziny oraz zaprezentował nową ofertę Forum Inicjatyw Społecznych. Na spotkaniu pojawiło się wiele osób, które niecierpliwie czekały na otwarcie świeżo wyremontowanego ośrodka. Budynek był w remoncie przez cztery miesiące.

 

9 kwietnia miasto uruchomiło nowy projekt, który ma zapewnić wsparcie potrzebującym rodzinom. W ofercie Centrum Wspierania Rodziny będą m.in. warsztaty dla dzieci, pomoc psychologiczna czy porady prawne. Poniedziałkowe spotkanie było także prezentacją nowo wyremontowanego budynku Forum Inicjatyw Społecznych.

Obiekt powstał w ramach projektu "Społeczna od-nowa", który jest finansowany ze środków regionalnego programu operacyjnego województwa pomorskiego. Jest to jednocześnie efekt współpracy tczewskiego MOPS-u z fundacją Pokolenia, która od lat działa na rzecz potrzebujących. Jak informuje zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Wspierania Rodziny ma pomóc tym, którzy czują się zagrożeni wykluczeniem społecznym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W dzisiejszym otwarciu udział wziął także wiceprezydent Tczewa, Adam Urban. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dbamy o to, żeby podnieść jakość życia mieszkańców z terenów rewitalizowanych, czyli z terenów Starego Miasta oraz Zatorza. W tym obiekcie będzie dostępność takich specjalistów jak terapeuta, psycholog, pracownik socjalny, ewentualnie pomoc prawna - Adam Urban

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli także seniorzy, którzy niecierpliwie wyczekiwali dnia, gdy Forum Inicjatyw Społecznych zostanie ponownie oddane do użytku. Jak twierdzą stali bywalcy ośrodka - osoby starsze wcale nie muszą siedzieć w domu na kanapie. Mogą przyjść do ośrodka, poznać nowych ludzi i spędzić miło czas.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe