Opinie w Radiu Tczew 9.04.: Akt oskarżenia wobec prezydenta, zastrzelenie psa w Trąbkach Wielkich i niecodzienny "żart" na sesji Rady Miejskiej

  • 09.04.2018, 17:26 (aktualizacja 09.04.2018, 18:35)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 9.04.: Akt oskarżenia wobec prezydenta, zastrzelenie psa w Trąbkach Wielkich i niecodzienny "żart" na sesji Rady Miejskiej Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 9 kwietnia byli Krzysztof Repiński z telewizji Tetka, Wojciech Stobba z Radia Gdańsk i Karol Uliczny z "Gazety Tczewskiej".

 

Malborska prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Tczewie akt oskarżenia przeciwko prezydentowi miasta Mirosławowi Pobłockiemu. Sprawa dotyczy przekazania osobom nieuprawnionym nagrań z miejskiego monitoringu. Ma to związek z tzw. aferą plakatową. Nagrania z monitoringu miały pomóc w ustaleniu tożsamości osób, które w 2015 roku rozkleiły w mieście plakaty zawierające informacje o premiach przyznanych przez prezydenta prezesom miejskich spółek oraz hasło “Władza się wyżywi”.  Za udostępnienie nagrań z monitoringu i działanie w ten sposób na szkodę osoby prywatnej poprzez naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych Mirosławowi Pobłockiemu grozi do 3 lat więzienia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof, sugerujesz, że jeden z miejskich radnych miałby mieć wpływ na działania prokuratury. Mimo wszystko żyjemy w państwie prawa i jeśli dany czyn podlega pod paragraf, to osoba popełniająca wykroczenie musi za nie odpowiedzieć. Dodam, że w tym przypadku raczej nie będzie wyroku, który zszokowałby opinię publiczną - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Rada Miejska przyjęła korektę budżetu, która zakłada powstanie w Tczewie krytego lodowiska. Obiekt ma być większy niż dotychczas funkcjonujący przy Szkole Podstawowej nr 11. Część mieszkańców pyta, czy inwestycja jest konieczna i podkreśla, że to typowa kiełbasa wyborcza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W poniedziałek wielkanocny w Trąbkach Wielkich 36-latek zastrzelił psa sąsiadów. Twierdzi, że został zaatakowany przez zwierzę, gdy szedł pobiegać. Właściciele psa przyznają, że go nie dopilnowali, ale pytają, czy strzały były konieczne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z tego, co się zorientowałem, to jest to bestia, szaleniec, którego należy ukarać. Uważam, że jest to człowiek, który chyba nie wiedział, co robi i musi za to odpowiedzieć - Krzysztof Repiński, telewizja Tetka

Mimo że za nami Wielkanoc, na tczewskich ulicach wciąż widać ozdoby... bożonarodzeniowe. Zakład Usług Komunalnych pozostawienie iluminacji tłumaczy oszczędnościami. Wojciech Stobba sprawdzał, czy w innych pomorskich miastach świąteczne elementy także "zdobią" ulice przez cały rok.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej nie brakowało trudnych tematów - prezydent komentował skierowany przeciwko niemu akt oskarżenia ws. afery plakatowej. Pojawił się jednak również "humor" - Mirosław Pobłocki przed radnymi, dziennikarzami i kamerami wyznał, że przydałby mu się "okład ze zgrabnych piersi". 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent ma tendencję do zaczynania publicznej wypowiedzi od żartu. Czasami wychodzi z tego "Familiada", czyli Karol Strasburger i tzw. suchar - Karol Uliczny, "Gazeta Tczewska"

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciekawski
Ciekawski 12.04.2018, 23:27
Nielegalne wykorzystywanie miejskiego monitoringu to mniejsze zło? To moze niech każdy przychodzi i każe sobie przekazać taśmy, skoro prezydent moze dowolnie dysponować nagraniami???
Delfin UM
Delfin UM 12.04.2018, 12:25
Czego by Pan red. Repiński nie zrobił, choćby się nie wiem jak językowo napinał, i tak jest podnóżkiem Pobłockiego, wykastrowanym ze swoich poglądów na rzecz możliwosci załatwiania drobnych życiowych spraw.
Marianna
Marianna 11.04.2018, 18:14
Wstyd takie rzeczy gadać publicznie. Buractwo nie zna granic
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.04.2018, 10:56
panie Repinski, każdy facet publicznie marzy o zgrabnych piersiach? Prosze nie mierzyć wszystkich swoją miarą
ŁT
ŁT 11.04.2018, 07:55
Może myślał o kurzych, w sumie to niełatwo dzisiaj kupić świeże, młode, jędrne, smaczne. Rozmlaskał się.

Pozostałe