"Druga tak duża inwestycja od II wojny światowej". ZWiK rozpoczyna realizację nowoczesnej kompostowni

  • 10.04.2018, 14:44 (aktualizacja 10.04.2018, 17:09)
  • Izabela Muczyńska
"Druga tak duża inwestycja od II wojny światowej". ZWiK rozpoczyna realizację… Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

Dzisiaj w siedzibie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod budowę kompostowni osadów ściekowych w naszym mieście. Wtorkowe wydarzenie było także przekazaniem placu budowy firmom, które wygrały przetarg. Cała inwestycja to koszt około 25 milionów złotych.

 

Głównym elementem inwestycji jest powstanie kompostowni, która ma funkcjonować pod przykryciem, tak aby uniknąć emisji nieprzyjemnych zapachów. Zaprojektowany obiekt umożliwia także szybsze kompostowanie odpadów - przewidywany czas to od 6 do 10 tygodni. Poza budową kompostowni projekt uwzględnia także realizację zadań takich jak budowa awaryjnej nitki sanitarnej czy modernizacja ciągu technologicznego, w tym oczyszczalni. Jak informuje prezes tczewskiego ZWiK-u, Marcjusz Fornalik, budowa kompostowni będzie jedną z najważniejszych inwestycji w historii zakładu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak mówił na dzisiejszym spotkaniu Marcjusz Fornalik - w nowym obiekcie będą stosowane nowoczesne metody kompostowania, które przyspieszą procesy unieszkodliwiania odpadów i pomogą wyeliminować nieprzyjemne zapachy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Realizacja projektu będzie kosztować 25 milionów złotych. Prawie 13 milionów pochodzi ze środków unijnych, resztę pokryją pieniądze z budżetu tczewskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Mówi Agnieszka Walter, kierownik inwestycji w ZWiK:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Fundamenty kompostowni prawdopodobnie pojawią już jesienią, a obiekt ma być gotowy do końca 2019 roku.

Izabela Muczyńska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tczewiak
Tczewiak 11.04.2018, 02:24
No i super.Nasuwa się tylko pytanie ile my mieszkańcy dostaniemy teraz podwyżki za wodę?

Pozostałe