Biblioteka, karate i warsztaty dla dzieci. Świetlica na osiedlu Witosa ma być gotowa już we wrześniu

  • 11.04.2018, 14:23 (aktualizacja 11.04.2018, 19:04)
  • Urszula Niewiarowska, Izabela Muczyńska
Biblioteka, karate i warsztaty dla dzieci. Świetlica na osiedlu Witosa ma być gotowa już we wrześniu fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

W marcu rozpoczęła się budowa długo wyczekiwanej świetlicy, która powstanie na osiedlu Witosa. Oprócz przeniesionej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, w budynku ma pojawić się wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy inwestycji liczą na to, że mieszkańcy osiedla zaangażują się w projekt i przekażą im swoje propozycje zajęć, które mogłyby odbywać się na terenie świetlicy.

 

Świetlica ma być alternatywą dla komputerów, tabletów i telefonów komórkowych. Dzieci i młodzież będą mogły aktywnie spędzać czas na wiele różnych sposobów. W planach jest powstanie m. in. szkółki karate oraz klubu fitness. Jak podkreśla radny miejski, Kazimierz Mokwa - wiele zależy od mieszkańców osiedla. Pomysłodawcy projektu liczą na to, że tczewianie podsuną im kilka pomysłów na inicjatywy, które mogłyby być realizowane w budynku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Początkowo, władze miasta oszacowały kosz inwestycji na 2 miliony 500 tysięcy złotych, ale oferta firmy Gladpol, która wygrała przetarg, opiewała na kwotę niższą o 400 tysięcy. Środki na realizację zadania pochodzą z budżetu miasta. O kwestiach finansowych mówi Kazimierz Mokwa, radny miejski i mieszkaniec osiedla Witosa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak twierdzi przedstawiciel firmy Gladpol, Karolina Ulik - prace budowlane są prowadzone zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że zadanie zostanie zrealizowane w terminie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy wielką nadzieję, że zakończymy prace w terminie i tego się trzymajmy. Termin zakończenia prac to 7 września bieżącego roku.

 

 

 

Urszula Niewiarowska, Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe