"Wokół biblioteki stworzyliśmy mini społeczność i to jest nasz największy sukces". W Bibliofonii o Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowem [ROZMOWA]

  • 12.04.2018, 17:49 (aktualizacja 15.04.2018, 22:46)
  • Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk
"Wokół biblioteki stworzyliśmy mini społeczność i to jest nasz największy sukces". W Bibliofonii o Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowem [ROZMOWA] fot. Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Nikt nie zna tak dobrze swoich czytelników jak bibliotekarki i bibliotekarze - osoby, które kochają literaturę i kontakt z ludźmi. W Bibliofonii staramy się jak najwięcej opowiadać o bibliotekarzach z pasją, dlatego nasze studio odwiedzili już: Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Damian Domański z Gminnej Biblioteki Publicznej w Morzeszczynie oraz Przemysław Czaja z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Gościem czwartkowej audycji była Dorota Kortas, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem.  Nasza rozmówczyni opowiedziała o tym jak wygląda praca w bibliotece w małym mieście, co daje jej bliski i bezpośredni kontakt z czytelnikami oraz co wyjątkowego jest w bibliotece, która ma siedzibę w... zamku. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem ma swoją stronę internetową www.biblioteka.gminanowe.pl oraz profil na Facebooku (klik!) i kanał na YouTube (klik!). Bibliotekarze z Nowego prowadzą Dyskusyjny Klub Książki, organizują spotkania z pisarkami i pisarzami (najbliższe 19 kwietnia z Wojciechem Chmielarzem) i spotykają się z dziećmi. Nowe bierze także udział w akcjach "Noc Bibliotek" czy "Odjazdowy bibliotekarz" . 

zdjęcia pochodzą ze strony Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem

Aleksandra Kęprowska, Marta Irzyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe