W Fabryce Sztuk dyskutowano o historii tczewskich wodociągów

  • 19.11.2016, 12:12 (aktualizacja 19.11.2016, 12:17)
  • Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka
W Fabryce Sztuk dyskutowano o historii tczewskich wodociągów Piotr Chabowski

Podziel się:

Oceń:

W ostatni czwartek sala konferencyjna Fabryki Sztuk wypełniła się miłośnikami historii tczewskich wodociągów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Ryszarda Lidzbarskiego, autora trzech książek historycznych, a na co dzień pracownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

W 2005 roku tczewskie wodociągi obchodziły setną rocznicę istnienia. Wówczas Ryszard Lidzbarski zauważył, że w dostępnych publikacjach o historii Tczewa trudno znaleźć informacje o ich początkach. Uznał wtedy, że skoro nie ma na ten temat książek, to sam je napisze. W ciągu kolejnych lat wydał dwie pozycje, które zadedykował swoim wnukom - „W poszukiwaniu tczewskich wież ciśnień” i „Prekursor tczewskiej inżynierii środowiska”. W bieżącym roku ukazała się trzecia książka, którą planował od samego początku, czyli od 11 lat. Mowa o „Tradycji tczewskich wodociągów”, które przekrojowo przybliżają temat historii dostarczania wody, kanalizacji oraz ścieków od średniowiecza po czasy współczesne.

Na spotkanie w Fabryce Sztuk przybyli m.in. pracownicy ZWiK-u, w tym prezes Marcjusz Fornalik, rodzina pisarza, a także miłośnicy historii z Dawnego Tczewa. Ryszard Lidzbarski w trakcie godzinnego wykładu przybliżył najważniejsze zagadnienia związane z historią, które zawarł w swoich trzech książkach.

Bartosz Listewnik, Telewizja Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe