Remont ul. Gdańskiej. Wykonawca III etapu przejmuje teren budowy

  • 16.04.2018, 14:07 (aktualizacja 17.04.2018, 17:18)
  • Izabela Muczyńska, MI
Remont ul. Gdańskiej. Wykonawca III etapu przejmuje teren budowy fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

We wtorek nastąpi oficjalne przekazanie ulicy Gdańskiej nowemu wykonawcy. Firma Eurovia S. A. Polska z Kobierzyc będzie musiała zmierzyć się z trudnym zadaniem, bo ten remont spędza sen z powiek zarówno mieszkańcom, jak i władzom miasta.

"Niekończący się remont", "zmora" - tak mówią o opóźniającej się inwestycji mieszkańcy Tczewa. Wszystko wskazuje na to, że przebudowa ulicy Gdańskiej może jednak nabrać rozpędu - rozpoczyna się trzeci etap remontu.

Przypomnijmy, że żądania finansowe firm startujących w przetargu na kolejny etap przebudowy były za wysokie i miasto zdecydowało o jego powtórnym ogłoszeniu - pisaliśmy o tym tutaj. W drugim przetargu nowy wykonawca wycenił koszt realizacji zadania na blisko 7 milionów 600 tysięcy złotych.

Ostatecznie władze Tczewa zdecydowały się na dołożenie brakującej kwoty. Przetarg na przebudowę trzeciego etapu ulicy Gdańskiej wygrała firma Eurovia. Zakres tego zadania obejmuje przebudowę 280-metrowego odcinka drogi i skrzyżowania ulicy Gdańskiej z Pomorską oraz aleją Zwycięstwa. Przekazanie budowy to jednocześnie pierwsze spotkanie techniczne przedstawicieli wszystkich podmiotów, których dotyczy ta inwestycja m.in.: komunikacji miejskiej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji czy policji. 

Wojciech Rytlewski z Miejskiego Zarządu Dróg poinformował, że firma Eurovia ma rozpocząć prace budowlane jeszcze w tym miesiącu. Pracownicy firmy rozpoczną remont trzeciego etapu ulicy Gdańskiej od wykonania odcinka od skrzyżowania z ulicą Chłodną do wjazdu do galerii. Zamknięta zostanie tylko jedna strona ulicy, co umożliwi ruch jednokierunkowy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace przy przebudowie poprzedniego etapu ulicy Gdańskiej i Jedności Narodu dobiegają końca. Poprzedni wykonawca wykonał już ścieżki rowerowe, a niebawem ma zamontować wiaty przystankowe. W tym tygodniu ma także zostać położona ostatnia ścieralna warstwa nawierzchni. Inwestycja zostanie zgłoszona do odbioru w przyszłym tygodniu.

Trzeci etap ma zostać zgłoszony do odbioru 4 października bieżącego roku. 

 

Izabela Muczyńska, MI

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Seb
Seb 18.04.2018, 08:56
My jako mieszkańcy Tczewa powinniśmy przywitać chlebem i solą firmę "Eurovita"i ustalić własny termin odbioru tej inwestycji aby nie było opóźnień to proponuję 21 kwietnia 2019r.
gościu
gościu 17.04.2018, 09:34
Czołg mi jedzie jak skończą do 4 października. Znowu miasto nie było przygotowane aby inwestycję zacząć z początkiem wiosny czyli m-c wcześniej. Oj będzie się działo. Dobre jest tylko to, że gdańska do netto będzie przejezdna w dwie strony.
zyx
zyx 16.04.2018, 22:11
280 metrów! 7,6mln zł! i na pewno do 4 października nie uda się wykonać! albo za długi odcinek drogi, albo za mało pieniędzy, albo (oczywiście) warunki "niesprzyjające"!

Pozostałe