Jeden system dla wszystkich przewoźników. Bilet metropolitalny możliwy już w 2020 roku

  • 17.04.2018, 11:38 (aktualizacja 17.04.2018, 16:49)
  • Urszula Niewiarowska, Izabela Muczyńska
Jeden system dla wszystkich przewoźników. Bilet metropolitalny możliwy… fot. Radio Tczew

Podziel się:

Oceń:

Bilet metropolitalny miałby umożliwić podróżnym korzystanie z wielu środków transportu przy użyciu jednej karty. Pomysłodawcy pracują także nad dodatkowymi korzyściami dla użytkowników biletu. System miałby funkcjonować nie tylko w naszym mieście, ale na terenie całego Pomorza. Część pomorskich miast mogłaby korzystać z systemu już w 2020 roku.

 

17 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Tczewie odbyło się spotkanie, na którym pomysłodawcy odpowiadali na pytania dotyczące projektu stworzenia biletu metropolitalnego. Czym właściwie jest bilet metropolitalny? Jak informuje prezes spółki InnoBaltica, Krzysztof Rudziński - system ma ułatwić mieszkańcom Pomorza przemieszczanie się między miastami, przedstawiając najbardziej korzystną trasę oraz środki transportu. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak będzie wyglądać taka karta? Krzysztof Rudziński sugeruje, że bardziej odpowiednią nazwą byłaby Legitymacja Mieszkańca Pomorza

loadingŁaduję odtwarzacz...

Posiadacz takiej karty mógłby korzystać z większości środków transportu na terenie województwa pomorskiego tj. Szybkiej Kolei Miejskiej, Przewozów Regionalnych czy komunikacji miejskiej w poszczególnych miastach. Dodatkowo, karta mogłaby obejmować także zniżki na basen, w kawiarniach czy ulgi przy zakupie biletu wstępu do instytucji kultury np. muzeów. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Czy każdy może korzystać z biletu metropolitalnego? Rudziński tłumaczy, że będzie on działał na zasadach podobnych do tych, które funkcjonują obecnie. Jednak każda osoba, niezależnie od wieku, powinna posiadać własną kartę. W przypadku dziecka, może być ona zsynchronizowana z kartą rodzica, który odpowiada za uiszczanie opłat. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Koszty inwestycji mogą sięgnąć nawet 100 milionów złotych. Pomysłodawcy zwrócili się z wnioskiem o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomysł jest na etapie konsultacji z przedstawicielami miast, które wyrażają zainteresowanie korzystaniem z systemu. Wdrożenie pierwszych elementów systemu w Trójmieście i na obszarze metropolitalnym planowane jest w 2020 roku.

Urszula Niewiarowska, Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe