Czytaki pomogą niewidomym i słabowidzącym

  • 19.04.2018, 13:12 (aktualizacja 19.04.2018, 20:57)
  • Urszula Niewiarowska, Izabela Muczyńska
Czytaki pomogą niewidomym i słabowidzącym fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie wyszła naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych i zakupiła czytaki. To cyfrowe książki mówione, które umożliwią osobom niewidomym lub niedowidzącym korzystanie z książek. Urządzenia są już dostępne w Czytelni Popularnonaukowej przy ulicy Dąbrowskiego.

 

 

Tczewska biblioteka dysponuje obecnie dwoma czytakami i ma w swojej aktualnej ofercie ponad 1700 tytułów książek, które mogą zostać wysłuchane przy pomocy tego urządzenia. Warunkiem umożliwiającym wypożyczenie cyfrowej książki mówionej jest orzeczenie o niepełnosprawności wynikającej z wady lub braku wzroku.

Jak wyjaśniła nam Jolanta Stachowicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej - czytak jest bardzo prosty w obsłudze. Osoba, która chciałaby go wypożyczyć, powinna wybrać do maksymalnie pięć tytułów książek, a następnie zgłosić się do pracownika biblioteki. Ten wgrywa wybrane tytuły na kartę czytaka i wypożyczający może zabrać urządzenie do domu na 30 dni. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zakup czytaków książek był możliwy dzięki współpracy ze stowarzyszeniem "LARIX" i przystąpieniu do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czytaki są już dostępne w Czytelni Popularnonaukowej przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego 6. 

Urszula Niewiarowska, Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe