Młodzi bohaterowie - poznajcie projekt "YOUng Heroes"

  • 19.04.2018, 14:17 (aktualizacja 19.04.2018 20:00)
  • Aleksandra Kęprowska
Młodzi bohaterowie - poznajcie projekt "YOUng Heroes" fot. Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
Nasze studio odwiedziła reprezentacja uczniów Katolickiego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy rozpoczęli działalność w ramach tegorocznej edycji olimpiady pt. „Zwolnieni z Teorii”. Zrealizują projekt społeczny, który ma zmienić ich najbliższe otoczenie. Co jest ich celem? Chcą uwrażliwić swoich rówieśników na potrzeby środowiska społecznego angażując się szeroko rozumianą pomoc mieszkańcom Tczewa.


O szczegółach projektu "YOUng Heroes" opowiedzieli nam Julia Rozumek, Dominik BrzozowskiJulia Kaffka. W trakcie rozmowy usłyszycie o warsztatach dla dzieci z Domu Dziecka, które odbywają się w Fabryce Sztuk, a także organizacji koncertu, biegu i festynu charytatywnego połączonego z rajdem rowerowym.

 

Poza przekazaniem środków oraz darów zebranych poprzez działalność charytatywną chcemy, by potrzebujący odczuli, że jest ktoś będący w stanie ich wspierać - mówią uczniowie. 


Grupę znajdziecie na facebooku oraz na Instagramie pod nazwą @youngheroes.tczew.

 

Idea projektu: 

Jesteśmy grupą licealistów biorących udział w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii", która polega na zrealizowaniu od podstaw projektu, mającego skutkować dobrą zmianą społeczną.

My za główny #cel postawiliśmy sobie uwrażliwienie ludzi  (w szczególności tych młodych ) na potrzeby lokalnej społeczności poprzez angażowanie się w pomoc materialną i duchową mieszkańcom miasta. 

Radio Tczew objęło wydarzenie swoim patronatem. 

Aleksandra Kęprowska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe