"A gdyby tak rzucić wszystko...?" - Michał Pawlik i jego "Endorfinowy granat" [ROZMOWA]

  • 20.04.2018, 11:23 (aktualizacja 23.04.2018 20:56)
  • Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
"A gdyby tak rzucić wszystko...?" - Michał Pawlik i jego "Endorfinowy granat" [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
Jak mówi nasz gość: "Każdy zasługuje na luksus w postaci odrobiny brawury, żeby powiedzieć sobie: co będzie, to będzie". Czy naprawdę można porzucić swoje dotychczasowe życie i wyruszyć w podróż? Czy każdy może sobie na to pozwolić i dlaczego warto spełniać swoje marzenia?

 

Gościem audycji piąteczkowej był Michał Pawlik - do niedawna pracownik wielkiej korporacji, a dziś podróżnik i autor książki "Endorfinowy granat". Kilka dni przed premierą zapytaliśmy autora o to, czym jest tytułowy endorfinowy granat. Porozmawialiśmy też o podróżach i o tym, dlaczego warto spełniać swoje marzenia.  


fot. materiały prasowe

 

Wierzę w to, że czytając książkę wbudowujemy w siebie jej DNA. Endorfinowy granat to daleka podróż, którą czytelnik odbywa z każdą przewróconą kartką. A podróż to nie tylko poznawanie nowych miejsc, to przede wszystkim wzbogacenie się o nowe punkty widzenia, nowe sposoby na szczęśliwe życie, to zmiany, które w nas zachodzą pod jej wpływem. Człowiek, który wraca z dalekiej wyprawy, jest zupełnie inny od tego, który w nią wyruszył, ma więcej pewności siebie, nowe przemyślenia na temat życia, podjęte decyzje, plany, cele i sposoby ich realizacji. Ma w sobie fragment każdego z odwiedzonych miejsc. Ma moc – Michał Pawlik

 

Nasz gość opowiedział także o tym, czym jest dla niego szczęście i jak można je osiągnąć. 

 

Premiera książki „Endorfinowy granat” odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 19:00 w gdańskiej Sztuce Wyboru. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

 

fot. materiały prasowe

Michał Piotr Pawlik – trzydziestoparolatek, który kawał życia pracował dla korpo. W końcu uznał, że nie chce tak funkcjonować, i rozpoczął walkę o własne marzenia. Wierzy, że rodzimy się nie po to, by spłacić kredyt, a potem umrzeć. Kocha życie wypełnione pasją. Wyznawca i praktyk szeroko pojętego minimalizmu. Jego największą wartością jest życie w świecie zbudowanym według własnego projektu. Jest zdania, że każdy może osiągnąć swoje cele. Chętnie dzieli się przemyśleniami na blogu. Kiedy tylko nadarza się okazja, pakuje plecak, zatrzymuje świat i rusza w podróż. Ceni to, co prawdziwe. Biega maratony, lubi sporty walki.

materiały prasowe

Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe