"A gdyby tak rzucić wszystko...?" - Michał Pawlik i jego "Endorfinowy granat" [ROZMOWA]

  • 20.04.2018, 11:23 (aktualizacja 23.04.2018, 20:56)
  • Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska
"A gdyby tak rzucić wszystko...?" - Michał Pawlik i jego "Endorfinowy… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Jak mówi nasz gość: "Każdy zasługuje na luksus w postaci odrobiny brawury, żeby powiedzieć sobie: co będzie, to będzie". Czy naprawdę można porzucić swoje dotychczasowe życie i wyruszyć w podróż? Czy każdy może sobie na to pozwolić i dlaczego warto spełniać swoje marzenia?

 

Gościem audycji piąteczkowej był Michał Pawlik - do niedawna pracownik wielkiej korporacji, a dziś podróżnik i autor książki "Endorfinowy granat". Kilka dni przed premierą zapytaliśmy autora o to, czym jest tytułowy endorfinowy granat. Porozmawialiśmy też o podróżach i o tym, dlaczego warto spełniać swoje marzenia.  


loadingŁaduję odtwarzacz...

fot. materiały prasowe

 

Wierzę w to, że czytając książkę wbudowujemy w siebie jej DNA. Endorfinowy granat to daleka podróż, którą czytelnik odbywa z każdą przewróconą kartką. A podróż to nie tylko poznawanie nowych miejsc, to przede wszystkim wzbogacenie się o nowe punkty widzenia, nowe sposoby na szczęśliwe życie, to zmiany, które w nas zachodzą pod jej wpływem. Człowiek, który wraca z dalekiej wyprawy, jest zupełnie inny od tego, który w nią wyruszył, ma więcej pewności siebie, nowe przemyślenia na temat życia, podjęte decyzje, plany, cele i sposoby ich realizacji. Ma w sobie fragment każdego z odwiedzonych miejsc. Ma moc – Michał Pawlik

 

Nasz gość opowiedział także o tym, czym jest dla niego szczęście i jak można je osiągnąć. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Premiera książki „Endorfinowy granat” odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 19:00 w gdańskiej Sztuce Wyboru. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

 

fot. materiały prasowe

Michał Piotr Pawlik – trzydziestoparolatek, który kawał życia pracował dla korpo. W końcu uznał, że nie chce tak funkcjonować, i rozpoczął walkę o własne marzenia. Wierzy, że rodzimy się nie po to, by spłacić kredyt, a potem umrzeć. Kocha życie wypełnione pasją. Wyznawca i praktyk szeroko pojętego minimalizmu. Jego największą wartością jest życie w świecie zbudowanym według własnego projektu. Jest zdania, że każdy może osiągnąć swoje cele. Chętnie dzieli się przemyśleniami na blogu. Kiedy tylko nadarza się okazja, pakuje plecak, zatrzymuje świat i rusza w podróż. Ceni to, co prawdziwe. Biega maratony, lubi sporty walki.

materiały prasowe

Aleksandra Kęprowska, Hanna Brzezińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe