Rewitalizacja budynku przy ulicy Elżbiety. Powstanie tam "Rodzinny Klub Zatorze"

  • 23.04.2018, 13:37 (aktualizacja 23.04.2018, 15:43)
  • Izabela Muczyńska
Rewitalizacja budynku przy ulicy Elżbiety. Powstanie tam "Rodzinny Klub Zatorze" materiały wizualizacyjne Gminy Miejskiej Tczew

Podziel się:

Oceń:

"Rodzinny Klub Zatorze" ma powstać już w grudniu przy ulicy Elżbiety 19B. Przypomnijmy, że nieruchomość była zdewastowana i od dawna nieużywana, więc władze miasta - w porozumieniu z mieszkańcami - postanowiły stworzyć tam miejsce spotkań lokalnej społeczności.

 

 

fot. Tv Tetka

Inwestycja jest realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że za całokształt prac odpowiada wykonawca. W tym przypadku jest to gdańska firma MAXI-TERM, która wyceniła koszt robót budowlanych na ponad milion sto tysięcy złotych. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu "Miasto od nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 

"Rodzinny Klub Zatorze" ma być miejscem spotkań mieszkańców osiedla. Będą się tam odbywały m.in. warsztaty rozwojowe, spotkania grup wsparcia czy szkolenia. Oprócz tego prowadzone będą także terapie indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Poza rewitalizacją nieruchomości przy ulicy Elżbiety 19B, władze miasta planują także przebudowę okolicznej infrastruktury oraz zamontowanie tam monitoringu. Inwestycja jest na etapie projektowania, o czym powiedział nam wiceprezydent Tczewa, Adam Burczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak informuje Urząd Miejski w Tczewie - obecnie prowadzone są prace rozbiórkowe oraz przygotowania do zalania stropu nad parterem. 

 

Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe