Opinie w Radiu Tczew 23.04.: Reklamowy chaos w Tczewie i sprawa awantury w mieszkaniu radnego Platformy Obywatelskiej

  • 23.04.2018, 15:28 (aktualizacja 23.04.2018 20:05)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 23.04.: Reklamowy chaos w Tczewie i sprawa awantury w mieszkaniu radnego Platformy Obywatelskiej
Podziel się:
Oceń:
Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 23 kwietnia byli Wojciech Stobba z Radia Gdańsk, Jolanta Pobłocka z tcz.pl oraz Przemysław Zieliński z Dziennika Bałtyckiego.

 

Przy fontannie Neptuna w Gdańsku odbyła się demonstracja pod nazwą "Demokratyczny Gdańsk mówi NIE dla nacjonalizmu i faszyzmu!". To odpowiedź prezydenta miasta, Pawła Adamowicza, na zeszłotygodniowy przemarsz zwolenników Obozu Narodowo-Radykalnego przez Gdańsk z okazji 84-lecia organizacji. Środowiska narodowe zapowiedziały na sobotę jedenaście kontrmanifestacji, ale ostatecznie odbyła się tylko jedna, która nie zakłóciła demonstracji organizowanej przez władze Gdańska.

Na demonstracji było około dwóch tysięcy osób. Czy to dużo? Chyba nie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Gdańsk jest stolicą województwa. (...) Podejrzewam, że część osób tę manifestację odebrała jako element kampanii wyborczej prezydenta Adamowicza - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

Krzykliwe reklamy to zmora wielu polskich miast, w tym Tczewa. Czy na wygląd przestrzeni miejskiej wpłynie respektowanie zapisów uchwały krajobrazowej? Jak podkreślają mieszkańcy, kolejnym problemem estetycznym miasta są śmieci. Dyskusję wywołują także kolory elewacji.

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. awantury w mieszkaniu Rajmunda Dominikowskiego. Radny Platformy Obywatelskiej twierdzi, że jego nietykalność cielesną i mir domowy naruszył partyjny kolega - Bartosz Paprot. Decyzja prokuratury nie kończy jednak konfliktu w lokalnych strukturach PO.

Dziwi mnie postępowanie pana Dominikowskiego. Kiedy zamieszanie wybuchło, chętnie wypowiadał się w mediach; teraz nabiera wody w usta i w ogóle nie komentuje ani decyzji prokuratury, ani apelu radnego Paprota, by złożył mandat - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

Nie było nieprawidłowości przy instalacji klimatyzacji w Urzędzie Gminy Tczew - orzekł sąd, tym samym uniewinniając dwoje gminnych urzędników. Co ciekawe, to nie pierwsza sprawa, w której Piotr Odya - gminny urzędnik, a jednocześnie radny powiatu tczewskiego - został uniewinniony.

Nieruchomość po Przedsiębiorstwie Budownictwa Wodnego trafiła w ręce inwestora, który jest właścicielem Galerii Kociewskiej. Do licytacji komorniczej stanęło także miasto (chcąc kupić teren pod przyszły port rzeczny), jednak prezydent Mirosław Pobłocki podkreśla, że z ostatecznego obrotu sprawy jest zadowolony.

Prezydent jest zadowolony, że jego plan się nie powiódł, a może taki ten plan od początku był? Miasto dosyć głośno mówiło o swoich zamiarach, co na pewno przyciągnęło uwagę potencjalnych inwestorów. Może właśnie taki był zamiar? - Wojciech Stobba, Radio Gdańsk

Prokuratura sprawdza, czy skarszewskie wodociągi przez ponad pięć lat bezprawnie obciążały swoich nowych odbiorców opłatą za wydanie warunków technicznych. Z kolei w Półwsi (gm. Gniew) właścicielka działki zagrodziła mieszkańcom drogę. Kobieta część działki chce przekazać gminie nieodpłatnie, jednak warunkiem jest poprawa stanu drogi.

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe