Taniec zaklęty w fotografii [ROZMOWA]

  • 26.04.2018, 17:55 (aktualizacja 26.04.2018 18:23)
  • Aleksandra Kęprowska
Taniec zaklęty w fotografii [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
W piątek, 27 kwietnia o godzinie 19:00 w Warsztatowej odbędzie się wernisaż fotografii o tematyce związanej z tańcem.

 

"Balety w Warsztatowej" to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. W tym dniu Warsztatowa Cafe zmieni swoje oblicze i klub stanie się galerią fotograficzną oraz przestrzenią teatralną. Na wernisażu będzie można zobaczyć efekty współpracy tancerek Teatru Tańca 8 Negro prowadzonego przez Agatę Litwińską i fotografki Emilii Snochowskiej. W projekcie wzięli udział Julia Neubauer, Aneta Paderewska, Weronika Sobecka i Agata Litwińska.

Nasze studio odwiedziły pomysłodawczynie Agata Litwińska oraz Emilia Snochowska, które opowiedziały o swojej współpracy i piątkowym wydarzeniu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

 

O autorce zdjęć:
Emilia Snochowska - studentka Sopockiej Szkoły Fotografii WFH. Zdjęcia robi od zawsze, ale fotografią profesjonalną zajmuje się od trzech lat. I wciąż jej mało! 
Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Portret 2017”, organizowanego przez „To dobry kurs”. Laureatka I miejsca w konkursie „Cztery Pory Roku w Tczewie - Kalendarz 2018”. Laureatka III miejsca w konkursie „Wakacje z aparatem”, organizowanego przez Fabrykę Sztuk w Tczewie.  Robi zdjęcia ludzi, pejzaży i... suszącego się prania, jednak za największe wyzwanie uważa fotografowanie swojej córki.

 


O organizatorce wydarzenia:
Agata Litwińska - tancerka, choreograf, instruktor tańca, właścicielka Teatru Tańca 8 Negro. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (1997 – 2006). Od 12 lat prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży, spośród których ośmioro kontynuuje swoją pasję w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku (2 z nich jest już absolwentami tej szkoły!). Przez 11 lat tworzyła sekcję baletową w CKIS w Tczewie, sekcja ta liczyła ok 200 uczniów i była jedną z nawiększych sekcji w CKIS. Organizatorka licznych przedstawień baletowych m.in. „Bajadera”, „Giselle”, „Dziadek do Orzechów”, „Jezioro Łabędzie”. Twórczyni autorskich baletów na 150 dzieci inspirowanych bajkami Disney’a m.in. „Kraina Lodu” czy „Zaplątani”.
W latach 2006 – 2015 tancerka w scenach w Paryżu.
W latach 2006 – 2011 współzałożycielka współczesnego teatru tańca „Gabinet Ruchomych Obrazów” działającego w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego "Alternator". Organizatorka wielu wydarzeń kulturalnych: Konferencja Trójmiasto - Ruch - Rzeczywistość (Gdańsk, kwiecień 2006); Wieczór Tańca Współczesnego - Ballokracja, czyli szał Terpsychory (Sopot, maj 2007 i 2008); "Elegancja-Francja" czyli tydzień z kulturą francuską, Teatr Miejski im. W. Gombrowicza (Gdynia, 2009); "Szminka w szpilkach, czyli szpilka w szmince" Scena Żak (Gdańsk Wrzeszcz, 2009); "Historia nie-jednego spotkania" Scena Żak (Gdańsk Wrzeszcz, 2010).
Występy na festiwalach: FETA 2006 i 2007, występ z Mamadoo Fireshow na Heineken Open'er (Gdynia, 2009); występ z Mamadoo Fireshow na FETA (Gdańsk, 2009). 
Uczestniczka warsztatów – Studio Harmonic w Paryżu, gdzie współpracowała m.in z Thierry Verger i Hughues Salgas. 
Uczestniczka licznych warsztatów tańca m.in: Bytom, Lądek Zdrój, Lublin.

 

Agata Litwińska organizuje także warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, które odbędą się w sobotę, 28 kwietnia.

Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie TUTAJ.  

Aleksandra Kęprowska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe