Taniec zaklęty w fotografii [ROZMOWA]

  • 26.04.2018, 17:55 (aktualizacja 26.04.2018, 18:23)
  • Aleksandra Kęprowska
Taniec zaklęty w fotografii [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 27 kwietnia o godzinie 19:00 w Warsztatowej odbędzie się wernisaż fotografii o tematyce związanej z tańcem.

 

"Balety w Warsztatowej" to wydarzenie organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. W tym dniu Warsztatowa Cafe zmieni swoje oblicze i klub stanie się galerią fotograficzną oraz przestrzenią teatralną. Na wernisażu będzie można zobaczyć efekty współpracy tancerek Teatru Tańca 8 Negro prowadzonego przez Agatę Litwińską i fotografki Emilii Snochowskiej. W projekcie wzięli udział Julia Neubauer, Aneta Paderewska, Weronika Sobecka i Agata Litwińska.

Nasze studio odwiedziły pomysłodawczynie Agata Litwińska oraz Emilia Snochowska, które opowiedziały o swojej współpracy i piątkowym wydarzeniu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O autorce zdjęć:
Emilia Snochowska - studentka Sopockiej Szkoły Fotografii WFH. Zdjęcia robi od zawsze, ale fotografią profesjonalną zajmuje się od trzech lat. I wciąż jej mało! 
Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Portret 2017”, organizowanego przez „To dobry kurs”. Laureatka I miejsca w konkursie „Cztery Pory Roku w Tczewie - Kalendarz 2018”. Laureatka III miejsca w konkursie „Wakacje z aparatem”, organizowanego przez Fabrykę Sztuk w Tczewie.  Robi zdjęcia ludzi, pejzaży i... suszącego się prania, jednak za największe wyzwanie uważa fotografowanie swojej córki.

 


O organizatorce wydarzenia:
Agata Litwińska - tancerka, choreograf, instruktor tańca, właścicielka Teatru Tańca 8 Negro. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (1997 – 2006). Od 12 lat prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci i młodzieży, spośród których ośmioro kontynuuje swoją pasję w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku (2 z nich jest już absolwentami tej szkoły!). Przez 11 lat tworzyła sekcję baletową w CKIS w Tczewie, sekcja ta liczyła ok 200 uczniów i była jedną z nawiększych sekcji w CKIS. Organizatorka licznych przedstawień baletowych m.in. „Bajadera”, „Giselle”, „Dziadek do Orzechów”, „Jezioro Łabędzie”. Twórczyni autorskich baletów na 150 dzieci inspirowanych bajkami Disney’a m.in. „Kraina Lodu” czy „Zaplątani”.
W latach 2006 – 2015 tancerka w scenach w Paryżu.
W latach 2006 – 2011 współzałożycielka współczesnego teatru tańca „Gabinet Ruchomych Obrazów” działającego w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego "Alternator". Organizatorka wielu wydarzeń kulturalnych: Konferencja Trójmiasto - Ruch - Rzeczywistość (Gdańsk, kwiecień 2006); Wieczór Tańca Współczesnego - Ballokracja, czyli szał Terpsychory (Sopot, maj 2007 i 2008); "Elegancja-Francja" czyli tydzień z kulturą francuską, Teatr Miejski im. W. Gombrowicza (Gdynia, 2009); "Szminka w szpilkach, czyli szpilka w szmince" Scena Żak (Gdańsk Wrzeszcz, 2009); "Historia nie-jednego spotkania" Scena Żak (Gdańsk Wrzeszcz, 2010).
Występy na festiwalach: FETA 2006 i 2007, występ z Mamadoo Fireshow na Heineken Open'er (Gdynia, 2009); występ z Mamadoo Fireshow na FETA (Gdańsk, 2009). 
Uczestniczka warsztatów – Studio Harmonic w Paryżu, gdzie współpracowała m.in z Thierry Verger i Hughues Salgas. 
Uczestniczka licznych warsztatów tańca m.in: Bytom, Lądek Zdrój, Lublin.

 

Agata Litwińska organizuje także warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, które odbędą się w sobotę, 28 kwietnia.

Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie TUTAJ.  

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe