Płyta tygodnia: Rosalie "Flashback"

  • 28.04.2018, 19:03 (aktualizacja 29.04.2018 19:08)
  • Filip Jędruch, Hanna Brzezińska
Płyta tygodnia: Rosalie "Flashback"
Podziel się:
Oceń:
Ten album zabierze Was w podróż w czasie. Przygotujcie się na powrót do lat 90-tych za sprawą debiutanckiego długogrającego krążka Rosalie.

Flashback to wspomnienie lub retrospekcja i nie można było nadać tej płycie bardziej pasującego tytułu. To zaproszenie dla wszystkich spragnionych R&B, które wokalistka prezentuje zarówno w polsko- jak i angielskojęzycznej wersji.

Czy to ważna płyta? Naszym zdaniem tak, bo pokazuje, że potrafimy w Polsce produkować muzykę na najwyższym poziomie, w stylistyce, która w naszym kraju była do tej pory obecna w śladowych ilościach. Rosalie zdobyła za swój debiut pierwsze miejsce w plebiscycie Sanki 2018 jako nadzieja polskiej muzyki, obok m.in. Poli Rise. Nie możemy zapomnieć też o nominacji do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, tutaj w gronie nominowanych znalazła się także Daria Zawiałow, która zgarnęła statuetkę.

Jeśli mielibyśmy ułożyć naszą Płytę Tygodnia na półce to na pewno blisko byłyby albumy Destiny’s Child, Tinashe czy TLC, które sama Rosalie wymienia jako swoje inspiracje.

W 2016 roku artystka własnym nakładem wydała EP-kę "Enuff". Single spodobały się publiczności, 2017 rok upłynął pod znakiem zdobywania popularności, a tuż po premierze “Flashback” trafił do pierwszej dziesiątki najczęściej kupowanych płyt w Polsce.

Rosalie porozmawiała z nami o kawałkach, które znalazły się na jej debiutanckim krążku. Zapytaliśmy też m.in. o producentów, z jakimi współpracowała przy nagrywaniu tej płyty, o teledyski oraz o to, kiedy wiedziała, że muzyka jest tym, czym chce się zajmować na pełen etat.

Spokojnie - komentarz

The One - komentarz

Home - komentarz

Po co? + About Us - komentarz

Królowa - komentarz

A pamiętasz? - komentarz

Ocean - komentarz

The Killing - komentarz

Enuff - komentarz

Filip Jędruch, Hanna Brzezińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe