Co dalej z finansowaniem remontu mostu na Wiśle?

  • 03.05.2018, 08:06
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Co dalej z finansowaniem remontu mostu na Wiśle?

Podziel się:

Oceń:

Most tczewski został umieszczony na znaczku pocztowym serii Europa. Czy to może pomóc w znalezieniu środków na kolejne etapy generalnego remontu niszczejącego obiektu?

Wracamy do tematu remontu mostu tczewskiego. Obiekt został uhonorowany ostatnio znaczkiem pocztowym, o czym pisaliśmy >>TUTAJ<<. Ale mieszkańców Tczewa interesują dalsze losy mostu, a jego remont się przeciąga. Czy znaczek pocztowy może pomóc w zdobywaniu funduszy na remont mostu - zapytaliśmy o to posła Kazimierza Smolińskiego, obecnego na prezentacji znaczka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każda promocja będzie pomagała w zdobywaniu kolejnych środków. Formuła finansowania jest taka, że trzeba jeden etap zakończyć, by można realizować kolejny. - Kazimierz Smoliński, poseł RP

Poseł Smoliński odniósł się także do słów premiera Morawieckiego, którego pytaliśmy o przyszłość mostu podczas jego wizyty w Pelplinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Smoliński za kluczowe w zdobywaniu kolejnych funduszy uznał rozpoczęcie prac przy drugim etapie remontu mostu. Słowa premiera o braku środków skomentował także starosta tczewski Tadeusz Dzwonkowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedno jest pewne, pan premier na pewno zdaje sobie w tego sprawę, że ani powiat ani okoliczne samorządy, nie są w stanie samodzielnie czy też nawet przy pomocy rządu doprowadzić do kompleksowego remontu tego mostu. - Tadeusz Dzwonkowski, starosta tczewski

Obecnie trwa przetarg - ogłoszony już po raz trzeci, po bezskutecznych dwóch próbach pozyskania wykonawcy - na drugi etap przebudowy obiektu. Termin składania ofert upływa 23 maja.

Przypomnijmy, przetarg na II etap przebudowy mostu tczewskiego ciągnie się od lipca 2017 roku. Po dwóch ogłoszeniach przetargów nie rozstrzygnięto, gdyż wykonawcy składali oferty na dużo wyższe kwoty, niż powiat miał zagwarantowane środki. Zarząd powiatu zdecydował się zmienić zakres prac i liczy, że w trzecim przetargu uda się znaleźć wykonawcę.

O sprawie finansowania mostu i problemach z przetargiem pisaliśmy wielokrotnie:
Trzecie podejście do przetargu na II etap remontu mostu
Drugi przetarg anulowany
Drugi przetarg bez rozstrzygnięcia
Drugi przetarg ogłoszony
Będzie nowy przetarg
Przetarg na II etap ogłoszony

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
realista
realista 06.05.2018, 21:13
Smoliński się angażuje to na pewno kasy na most nie będzie

Pozostałe