Sprzęt sportowy i multimedialny oraz defibrylator - Fundacja Pracownicza Grupy VKR przyznała granty

  • 08.05.2018, 15:01 (aktualizacja 08.05.2018, 22:56)
  • Aleksandra Kęprowska
Sprzęt sportowy i multimedialny oraz defibrylator - Fundacja Pracownicza Grupy VKR przyznała granty fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

We wtorek (8 maja) w Wędkowach odbyło się spotkanie z okazji przyznania grantów przez Fundację Pracowniczą Grupy VKR.

 

W czterech edycjach w ciągu roku, fundacja przyznaje środki na pomoc swoim pracownikom oraz różnym organizacjom non-profit. O historii Fundacji Pracowników Grupy VKR opowiedziała nam Justyna Kowalska-Tecław, lider komunikacji w firmie Dovista Polska. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wtorkowego spotkania, zorganizowanego z okazji przyznania grantów, rozmawialiśmy z Wojciechem Baszkowskim, Dyrektorem Zarządzającym Dovisty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Fundacja Pracowników Grupy VKR udziela wsparcia finansowego w wielu dziedzinach. Większość środków jest przekazywana na rzecz poprawy jakości życia i lepszych perspektyw na przyszłość dla pracowników Grupy VKR oraz ich rodzin.

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, z którymi trudno poradzić sobie emocjonalnie i finansowo. Sytuacje takie mogą być różnej natury: ciężka choroba, trudności z pokryciem kosztów wykształcenia itp. W takich wypadkach zawsze przydaje się szybkie wsparcie finansowe. W 1991 roku Grupa VKR założyła Fundację Pracowników, której celem jest świadczenie pomocy finansowej na rzecz pracowników Grupy na całym świecie. Od momentu powstania, Fundacja udzieliła dofinansowania w ponad 2000 przypadków. Dziś, wszyscy pracownicy firmy i ich najbliższe rodziny mogą ubiegać się o wsparcie Fundacji. To samo dotyczy stowarzyszeń i instytucji, które chcą uzyskać pomoc finansową dla działań typu non-profit na rzecz lokalnych społeczności, wśród których działa firma należąca do Grupy VKR.

Trzy główne cele Fundacji Pracowników:

- świadczenie pomocy finansowej na rzecz obecnych i emerytowanych pracowników oraz ich najbliższych rodzin,

- wspieranie finansowe działań typu non-profit na rzecz lokalnych społeczności, wśród których działa firma należąca do Grupy VKR,

- przyznawanie nagród im. Villuma Kann Rasmussena pracownikom za szczególne osiągnięcia odzwierciedlające wartości reprezentowane przez Grupę VKR.

 

Komu i w jakim zakresie pomaga fundacja? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Chociaż głównym celem Fundacji Pracowników jest pomoc osobom zatrudnionym w Grupie VKR i ich najbliższym, część zadań Fundacji jest również realizowana w ramach działań typu non-profit. Działalność ta jest realizowana wśród lokalnych społeczności zamieszkujących tereny w sąsiedztwie firm należących do Grupy VKR. W rozumieniu Fundacji, działalność typu non-profit oznacza projekty lub działania o charakterze kulturalnym, artystycznym, społecznym, humanitarnym, edukacyjnym lub szkoleniowym. Tego rodzaju działania i projekty mogą być organizowane przez stowarzyszenia, instytucje lub inne zrzeszenia. Akceptowane wydatki na rzecz działalności typu non-profit to głównie pomoc w zakupie wyposażenia (np. place zabaw, pomoce naukowe) oraz publikacja periodyków itp.

Kryteria oraz zasady, które muszą być spełnione do uzyskania pomocy:

- działania i projekty o charakterze non-profit muszą być zlokalizowane w promieniu 30 kilometrów od Wioski Okiennej,

- preferowane jest zaangażowanie pracownika Wioski Okiennej w działalność typu non-profit,

- wsparcie finansowe może wynosić od 650 euro do 4 500 euro (średnio około 2 700 euro),

- o ponowne dofinansowanie można starać się po upływie 5 lat od poprzedniego dofinansowania przez Fundację VKR (konieczny jest inny cel wsparcia),

- w przypadku odrzucenia wniosku można ponownie starać się o dofinansowanie z Fundacji VKR. Należy jednak wziąć pod uwagę przyczynę odrzucenia.

 

Podczas uroczystego wręczenia grantów rozmawialiśmy z przedstawicielami wyróżnionych przedsięwzięć. W tym roku dofinansowanie otrzymały między innymi: 

Szkoła Podstawowa nr 4, pieniądze na wyposażenie sal dla klas „0”. Mówi dyrektor Tomasz Szulc. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Klub Sportowy Pogoń Tczew grant przeznaczy na sprzęt sportowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska, Hufiec Tczew zakupi sprzęt multimedialny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Informacje dotyczące grantów przyznawanych przez Fundację Pracowniczą Grupy VKR można znaleźć TUTAJ. 

Dofinansowanie w tej edycji otrzymały także Ochotnicza Straż Pożarna w Kręgu (sprzęt ratunkowy) oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim (defibrylator zewnętrzny AED). 

 

Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe