Ratownicy medyczni z powiatu malborskiego i nowodworskiego złożyli wypowiedzenia

  • 9.05.2018, 16:31 (aktualizacja 09.05.2018 16:59)
  • Julia Rzepecka, Hanna Brzezińska
Ratownicy medyczni z powiatu malborskiego i nowodworskiego złożyli wypowiedzenia fot. Aleksandra Kęprowska
Podziel się:
Oceń:
Wszyscy ratownicy medyczni zatrudnieni dotąd na kontraktach złożyli wypowiedzenia. Ma to związek z niskimi pensjami. Powiatowe Centrum Zdrowia, pod które podlega ratownictwo medyczne w powiecie malborskim i nowodworskim jest finansowane z budżetu państwa przez NFZ.

32 osoby, czyli wszyscy ratownicy medyczni w powiatach malborskim i nowodworskim złożyli wypowiedzenia. Szans na wyjście z sytuacji jak dotąd nie widać, a okres wypowiedzeń wkrótce się skończy. Ratownictwo medyczne w tych powiatach działa w ramach szpitali należących do Powiatowego Centrum Zdrowia, czyli spółki podlegającej pod samorząd powiatu malborskiego. Wymówienia złożyli wszyscy ratownicy medyczni zatrudnieni dotąd na kontraktach. Mają dość niskich pensji i chcą zwrócić uwagę na problem, którego zarządowi PCZ nie uda się samodzielnie rozwiązać bez zwiększenia finansowania.

Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia, Paweł Chodyniak, w rozmowie z nami powiedział, że placówka jest w tej chwili na etapie rozstrzygania konkursu ofert, który został ogłoszony dla osób, które zdecydowały się na rozwiązanie umowy.

Zakładamy, że stawki na ratowników będą musiały wzrosnąć. Te stawki są w tej chwili w naszym szpitalu i w naszych zespołach najniższe w województwie pomorskim, więc nie ma co się dziwić, że ratownicy upomnieli się o swoje [...]  

Jak zapowiedział Chodyniak, Powiatowe Centrum Zdrowia oczekuje zwiększenia finansowania już w drugim półroczu bieżącego roku. Na razie ratownicy medyczni normalnie wykonują swoje obowiązki w ramach trzymiesięcznego wypowiedzenia.

 

Julia Rzepecka, Hanna Brzezińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe