Niebezpieczne skrzyżowanie pod kontrolą

  • 14.05.2018, 14:13 (aktualizacja 14.05.2018, 17:17)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Niebezpieczne skrzyżowanie pod kontrolą fot. Barbara Jackiewicz

Podziel się:

Oceń:

Skrzyżowanie ulicy Saperskiej z Wojska Polskiego do końca maja będzie monitorowane przez patrole Straży Miejskiej. Akcja ma charakter edukacyjny.

Sprawa została wywołana przez mieszkańców, którzy zgłaszali do Urzędu Miejskiego w Tczewie, że w tym miejscu dochodzi do niebezpiecznych zachowań zarówno ze strony rowerzystów, którzy często jadą tam dość szybko, jak i kierowców, którym ukształtowanie terenu utrudnia widoczność. Zgłoszenia wskazywały, że na przejeździe rowerowym na skrzyżowaniu ulicy Saperskiej i Wojska Polskiego jest wyjątkowo niebezpiecznie z uwagi na wiele czynników, m.in. prędkość rowerzystów jadących z górki oraz kierowców, a także umiejscowienie w niewielkim zagłębieniu terenu.

Na ostatnim spotkaniu Zespołu ds. polityki rowerowej postanowiono, że strażnicy miejscy będą uczulać obie grupy, aby w tym miejscu zachowywali szczególną ostrożność. Mówi Monika Fabich ze Straży Miejskiej w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie będziemy nakładać mandatów, będziemy działać edukacyjnie, żeby jednak uczulać kierowców i rowerzystów, że to skrzyżowanie jest  newralgiczne i kolizyjne, aby i kierowca i rowerzysta zachował szczególną ostrożność zbliżając się do tego [skrzyżowania - red.]. - Monika Fabich, Straż Miejska w Tczewie

Patrole Straży Miejskiej zapewnią tym samym dodatkowe bezpieczeństwo rowerzystkom i rowerzystom biorącym udział w kampaniach "Rowerowy maj" i "Rowerem do pracy". A ruch zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych jest tu znaczny i z każdym ciepłym dniem rośnie. 

Oprócz tego rozważane jest zamontowanie w tym miejscu dodatkowych znaków pionowych dla rowerzystów i kierowców, wymalowanie znaków poziomych oraz przycięcie pasów zieleni, które mogą ograniczać widoczność.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (6)


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
meganowak
meganowak 19.05.2018, 13:44
Kolejny punkt niebezpieczny. I to bardziej niż wyżej opisywany.
Wyjazd z ul. Północnej na Gdańską. Po prawej stronie wzdłuż cmentarza biegnie żywopłot. Ogranicza to do zera (w okresie zielonym) widoczność nadjeżdżających rowerzystów od strony al. Solidarności.
Konstrukcja wymusza wjazd na ścieżkę aby uzyskać widoczność.
ja
ja 15.05.2018, 10:49
Dodatkowo na WP dla skrecajacych w Saperska pownien byc pas do skretu w prawo, a dla wyjezdzajacych w strone Shella pas rozbiegowy. Takie rozwiazania wiele by ulatwily.
meganowak
meganowak 19.05.2018, 13:37
Z rozbiegowek nikt nie korzysta. Stoją i tak na żebraka.
Wacek
Wacek 14.05.2018, 20:48
Wystarczy zamontować po dwa progi zwalniające po każdej stronie na ścieżce rowerowej i to zmusi rowerzystów do zwolnienia i rozglądnięcia się czy nie wjedzie w samochód.
meganowak
meganowak 19.05.2018, 13:38
Jestem za plus dwa dla aut
stan47.emeryt
stan47.emeryt 14.05.2018, 17:59
To co wymyślił projektant tego skrzyżowania to jest chore. Projektant widać nie miał wyobraźni. Ta ścieżka rowerowa powinna być poprowadzona ZA przejściem dla pieszych patrząc od strony ul W. Polskiego.

Pozostałe