Tczewskie Wieczory Organowe po raz piąty

  • 17.05.2018, 11:18 (aktualizacja 17.05.2018 14:58)
  • Hanna Brzezińska
Tczewskie Wieczory Organowe po raz piąty
Podziel się:
Oceń:
19 maja w kościele św. Józefa odbędzie się koncert inauguracyjny jubileuszowej, piątej edycji festiwalu Tczewskie Wieczory Organowe.

Zbliża się kolejna edycja festiwalu Tczewskie Wieczory Organowe organizowanego przez Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane. W tym roku zaprezentowana zostanie muzyka organowa pochodząca z różnych epok. Koncert inauguracyjny odbędzie się 19 maja w kościele św. Józefa. O historii wydarzenia, nauce gry na organach, swojej nowej płycie i nie tylko na naszej antenie mówił dyrektor artystyczny festiwalu, Maciej Zakrzewski

W sobotni wieczór będzie można wysłuchać dzieł Josepha Rheinbergera, Johannesa Brahmsa oraz barwnych miniatur organowych libańskiego kompozytora Naji Hakima. Punktem kulminacyjnym będzie jednak prapremiera skomponowanego przez Macieja Zakrzewskiego cyklu "The Allegories". Koncert rozpocznie się o godzinie 19:15, a wstęp na to wydarzenie jest wolny. Kolejny występ w ramach piątej edycji Tczewskich Wieczorów Organowych zaplanowano na 8 września. W kościele św. Józefa zagra Ewa Polska-Sawoszczuk.  

Hanna Brzezińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe