Paraliż ewidencji CEIDG

  • 18.05.2018, 10:12 (aktualizacja 18.05.2018, 12:19)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Paraliż ewidencji CEIDG fot. Dom Przedsiębiorcy w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Dom Przedsiębiorcy w Tczewie wyjaśnia, kogo dotyczy aktualizacja wpisów w bazie CEIDG.

W piątek, 18 maja 2018 r. przedsiębiorcy sparaliżowali centralną bazę działalności gospodarczej CEIDG. Ogólnopolskie media podały komunikat, że 19 maja 2018 roku mija termin aktualizacji wpisów do ewidencji gospodarczej o numer PESEL przedsiębiorcy oraz, że niedopełnienie tego obowiązku grozi kilkutysięcznymi grzywnami oraz wykreśleniem z rejestru.

Okazuje się, że sprawa nie dotyczy wszystkich przedsiębiorców, co w rozmowie telefonicznej wyjaśnia Krystian Jendrzejewski z Domu Przedsiębiorcy w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nikt nikogo nie wykreśli, nikt nikomu działalności nie zamknie, jeżeli faktycznie ją prowadzimy, płacimy podatki, ZUS, mamy regon, mamy NIP, jesteśmy aktywnymi przedsiębiorcami, bo te dane już są.  A sprawa dotyczy tylko marginalnej liczby 13 tysięcy na 3 miliony wpisów w całej Polsce, czyli statystycznie biorąc czterech wpisów na gminę. - Krystian Jendrzejewski, Dom Przedsiębiorcy w Tczewie

Najczęściej chodzi o działalności osób, które zmarły oraz obcokrajowców, którzy wyjechali z kraju. Komunikat wywołał jednak spore zamieszanie wśród osób prowadzących działalność gospodarczą, które próbują przez internet sprawdzić swoje wpisy - baza CEIDG jest obecnie zbyt obciążona, a jednostki samorządowe nie mogą prowadzić bieżących spraw. Aktywnych przedsiębiorców uspokajamy - aktualizacja ich nie dotyczy i mogą bez przeszkód zająć się tym, co najważniejsze - swoją bieżącą działalnością.

Więcej także na stronie Domu Przedsiębiorcy w Tczewie.

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tom
Tom 19.05.2018, 07:11
Bardzo dobra wiadomość. Też uległem tej panice. Okazuje się że niepotrzebnie.

Pozostałe