Opinie w Radiu Tczew 21.05.: Awantura na spotkaniu z premierem w Gdańsku, Patryk Demski w Lotosie i kolejne kontrole Meteora

  • 21.05.2018, 11:55 (aktualizacja 21.05.2018, 21:06)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 21.05.: Awantura na spotkaniu z premierem w Gdańsku, Patryk Demski w Lotosie i kolejne kontrole Meteora Marta Irzyk

Podziel się:

Oceń:

Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 21 maja byli Karol Uliczny ("Gazeta Tczewska"), Jolanta Pobłocka (tcz.pl) oraz Przemysław Zieliński ("Dziennik Bałtycki).

 

Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim w sali BHP w Gdańsku zakończyło się awanturą. Szef rządu wychodził w asyście policji, żegnany okrzykami "kłamca" czy "Lech Wałęsa". Między stronnikami i przeciwnikami rządu doszło do przepychanek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patryk Demski został wybrany na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji w grupie Lotos. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach Pelplin nie będzie miał burmistrza - na miejsce Demskiego prawdopodobnie zostanie wyznaczony komisarz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jestem ciekaw, jak teraz potoczy się kariera Demskiego. W spółkach kręgosłupy młodych, ambitnych osób często są łamane jak zapałki. Może być tam przez pół roku, a może i pięć lat, ale ciekawe, co potem - czy wróci na Kociewie? - Karol Uliczny, "Gazeta Tczewska"

Sprawa pogryzienia 9-letniej Marysi przez psy w Rokitkach znalazła finał w pierwszej instancji. Danuta Sz. została skazana na rok ograniczenia wolności w postaci prac społecznych, 3-letni zakaz prowadzenia hodowli oraz wypłatę 500 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz dziewczynki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ten przypadek może być tematem do badań dla socjologów. Osiedle Leśna Polana było dość zgrane. Kilka lat temu pisałem o tym, jak mieszkańcy wspólnie walczyli o podłączenie gazu. Atak psów na Marysię zdewastował stosunki w tej społeczności, już nigdy nie będzie tak samo - Przemysław Zieliński, "Dziennik Bałtycki"

Bartłomiej Kulas i Bartosz Paprot prowadzą zbiórkę podpisów na rzecz wprowadzenia w Tczewie darmowej komunikacji autobusowej dla uczniów i studentów. Temat tuż przed wyborami samorządowymi wywołuje duże emocje, podobnie jak kolejne kontrole autobusów Meteora. Tym razem o przyjrzenie się autobusom wnioskowali sami kierowcy, którzy... boją się prowadzić pojazdy z taboru przewoźnika. Kontrola potwierdziła usterki w układach hamulcowych autobusów. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowy przetarg to trudne zadanie dla urzędników. Trzeba pomyśleć nie tylko o stanie autobusów, ale również o siatce połączeń. Bez sensu jest utrzymywanie dwudziestu linii, z czego na pięciu pasażerami jest trzech emerytów dojeżdżających na działkę - Jolanta Pobłocka, tcz.pl

Inspekcja odbyła się także w starostwie powiatowym, chodziło jednak o prawo pracy. Jak się okazało, urząd nie jest wolny od nieprawidłowości. Kontrola wykazała, że pracownikom m.in. nie był wypłacany ekwiwalent za niewykorzystany urlop, brakowało także stołówki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ubiegłym tygodniu na życie w Trójmieście znacząco wpłynęła awaria przepompowni na Ołowiance. Ścieki trzeba było zrzucać do Motławy, co szybko stało się tematem w kampanii wyborczej na prezydenta Gdańska. Jakie skutki podobna awaria mogłaby mieć w Tczewie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe