Dzień Dziecka i Pchli Targ. Spędź czas z Fabryką Sztuk [ROZMOWA]

  • 23.05.2018, 13:44 (aktualizacja 24.05.2018, 18:28)
  • Aleksandra Kęprowska, Izabela Muczyńska
Dzień Dziecka i Pchli Targ. Spędź czas z Fabryką Sztuk [ROZMOWA] fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W naszym studiu w środę, 23 maja gościliśmy Alicję Gajewską oraz Małgorzatę Kruk z Fabryki Sztuk. Panie opowiedziały o atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Rozmawialiśmy także o kolejnej edycji tczewskiego Pchlego Targu.

 

DZIEŃ DZIECKA

W piątek, 1 czerwca na najmłodszych mieszkańców Tczewa czeka moc atrakcji przygotowanych przez Fabrykę Sztuk. Impreza rozpocznie się o godzinie 15:00 na dziedzińcu placówki przy 30 Stycznia 4. W programie zaplanowano liczne warsztaty: lizakowe, balonowe, malowania na szkle, konkursy oraz gry i zabawy dla dzieci. O propozycjach Fabryki Sztuk mówi dyrektor, Alicja Gajewska: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dzieci będą mogły wykonać samodzielnie lizaka w różnej formie i o różnym smaku. Będą też warsztaty z malowania na szkle. Nie będzie to jednak tradycyjne malowanie na szybkach, ale na słoiczkach, które będą mogły zabrać. - Alicja Gajewska, Fabryka Sztuk 

 

Jednak największą atrakcją jest pokaz oraz warsztaty ebru, czyli nauka malowania na wodzie. Z powodu ograniczonej ilości miejsc na warsztatach, obowiązują wcześniejsze zapisy - można zrobić to mailowo. O godzinie 17:00 odbędzie się pokaz otwarty dla dzieci oraz dorosłych. O sztuce malowania na wodzie na naszej antenie mówiła Małgorzata Kruk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ebru, czyli malowanie na wodzie, to sztuka turecka. Używa się do tego kuwety z wodą, która zostanie zagęszczona naturalnymi substancjami. Następnie przy pomocy farb czy pędzelków maluje się obraz, a potem dzieło przenosi się na papier. - Małgorzata Kruk, Fabryka Sztuk 

 

Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

 

PCHLI TARG

Już po raz ósmy w Tczewie odbędzie się Pchli Targ. W tym roku będzie można skorzystać z ofert wystawców w niedzielę, 3 czerwca od godziny 10:00 do 17:00. Stoiska będą rozstawione na placu Hallera oraz w przyległych do niego uliczkach. Są to m. in. Dąbrowskiego, Mickiewicza oraz Krótka. Do tej pory zgłosiło się 130 wystawców, ale zgłoszenia mogą być wysyłane elektronicznie do 30 maja. Osoby, które nie zdążą do 30 maja, mogą zapisać się nawet w dniu wydarzenia, ale wtedy będzie trzeba zrobić to osobiście. Jak informuje Małgorzata Kruk, wystawcy nie ponoszą żadnych kosztów za wystawienie swoich towarów. Muszą jednak sami zorganizować stoisko. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Miejsce trzeba zorganizować we własnym zakresie tzn. przygotować stolik czy namiot. Ale to my ustalamy gdzie dana osoba ma sprzedawać towar. Tak, żeby nie powstał chaos, bo tych wystawców jest jednak dużo. - Małgorzata Kruk

 

Oprócz stoisk wystawców, na placu Hallera tczewianie będą mogli też wziąć udział w warsztatach kowalstwa, świecownika czy prząśniczki. Mówi Alicja Gajewska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Będzie pokaz i warsztaty kowalstwa, prowadzone przez członków stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali. Będziemy mieli warsztat świecownika, a więc wyrabianie świec metodą średniowieczną z prawdziwego wosku pszczelego. Na stanowisku "Dawna polska wieś" będą prezentowane m.in. sprzęty z gospodarstwa chłopskiego. - Alicja Gajewska

 

Tym atrakcjom będzie towarzyszyła także muzyka na żywo na Skwerze Różanym oraz kataryniarz. 

 

 

 

Aleksandra Kęprowska, Izabela Muczyńska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe