Rowerowy weekend na Pomorzu

  • 25.05.2018, 15:27 (aktualizacja 25.05.2018, 16:31)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Rowerowy weekend na Pomorzu mat. prasowe Lang Team

Podziel się:

Oceń:

To będzie prawdziwie sportowy i rowerowy weekend w Gdańsku - w sobotę szosowy Lang Team Race, w niedzielę - Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy. Ale nie tylko - w powiecie tczewskim odbędzie się w niedzielę Rajd Gwiaździsty.

W sobotę, 26 maja, w Gdańsku zostanie rozegrana druga w tym sezonie edycja wyścigu szosowego dla amatorów Lang Team Race

Uczestnicy szosowego wyścigu dla amatorów w zawodowej oprawie mają do wyboru dwa dystanse – Mini (51 km) i Maxi (102 km). A oprawa może zachwycić każdego - cała, łącznie ze scenografią i zabezpieczeniem trasy, przeniesiona jest z Tour de Pologne, dzięki czemu każdy kolarz amator może poczuć się jak zawodowa gwiazda Mówi Czesław Lang, organizator, polski kolarz i działacz sportowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ścigamy się w grupach wiekowych (...) nie jest ważny czas, ważne jest, kto przejedzie pierwszy linię mety. To jest fantastyczna zabawa - Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team

Z kolei w niedzielę, 27 maja, na starcie gdańskiej III edycji Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego pojawią się kolarze górscy. Trasa wyścigu tradycyjnie poprowadzi malowniczymi lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tym razem jedziemy na rowerach górskich. Wjeżdżamy w lasy, w przepiękne trasy, jedne z najpiękniejszych tras w Polsce. - Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team

Obydwu imprezom będzie towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych, dzięki którym wszyscy, którzy przyjdą do miasteczka wyścigu będą mogli poczuć sportową atmosferę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest fajna zabawa, są animacje, są konkursy różnego rodzaju, jest parada rowerowa. - Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team

W Vienna Life Lang Team Maraton wystartować może każdy - niezależnie od wieku i formy. Wystarczy mieć rower i kask. Dla najmłodszych przygotowana została Parada Rodzinna, która dla wielu jest pierwszą rowerową przygodą. Bardziej doświadczeni mogą wybrać jeden z trzech dystansów - Mini (33 km), Medio (64 km) i Grand Fondo (96 km). W Gdańsku odbędzie się także trzeci w tym sezonie wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. To cykl przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkółek i klubów kolarskich rozgrywany pod hasłem "Szukamy kolarskich talentów".

Jeśli ktoś nie zdąży w ten weekend, może zaplanować 16 czerwca - wtedy Vienna Life Lang Team Maraton odbędzie się w Trąbkach Wielkich.

Nie tylko Gdańsk

Starostwo Powiatowe w Tczewie, przy współudziale samorządów miast i gmin Powiatu Tczewskiego, Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach, Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia" oraz Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie już po raz 17. zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej do udziału w Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym. Jak co roku, uczestnicy wyruszają z poszczególnych gmin powiatu, aby spotkać się w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach na festynie rekreacyjnym.

Starty rowerzystów:
12:15 – Tczew, z Placu gen. Hallera: ul. Podgórna – Chopina – Czyżykowska – Nowowiejska – Bałdowska – Bałdowo – Gorzędziej – Mała Słońca – Rybaki – Międzyłęż – MAŁE WALICHNOWY (ok. 24 km) (w przypadku większej grupy rowerzystów – podział na kolumny)
12:30 – Subkowy, sprzed Urzędu Gminy: Mała Słońca – Rybaki – Międzyłęż – MAŁE WALICHNOWY (ok. 20 km)
12:40 – Morzeszczyn, sprzed Urzędu Gminy: Gogolewo – Gniew – Wielkie Walichnowy – MAŁE WALICHNOWY (ok. 21 km)
13:00 – Pelplin, sprzed Urzędu Gminy: Rudno – Wielki Garc – MAŁE WALICHNOWY (ok. 13 km)
13:35 – Gniew, sprzed Urzędu Gminy: Wielkie Walichnowy – MAŁE WALICHNOWY (ok. 11 km)
14:00-16:00 – festyn rekreacyjny przy Szkole Podstawowej w Walichnowach Małych
16:00 – wyjazdy grup i powrót tą samą trasą

Barbara Jackiewicz, Radio Tczew

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe