Dariusz Batek został zwycięzcą Grand Fondo na Vienna Life Lang Team Maratonie w Gdańsku

• 27.05.2018, 16:51 (aktualizacja 28.05.2018, 00:18)
  • Barbara Jackiewicz, Radio Tczew
Dariusz Batek został zwycięzcą Grand Fondo na Vienna Life Lang Team Maratonie…

Podziel się:

Oceń:

Zakończyła się gdańska, trzecia w tym roku edycja Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2018. Wiele frajdy miały dzieci i młodzież za sprawą Parady Rowerowej i wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.

Podczas imprezy o świętowaniu 90-lecia Tour de Pologne oraz poszukiwaniu młodych talentów kolarstwa rozmawialiśmy z Adamem Silutą, prezesem Lang Team:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Maraton Vienna Life Lang Team po raz pierwszy w tym roku będzie mieć odsłonę w Trąbkach Wielkich. 16 czerwca kolarze MTB pojadą trasą opracowaną przez Igora Tracza, mistrza świata w bikejoringu i ambasadora tej edycji:

Na maraton w Trąbkach Wielkich zapraszał także spiker Tour de Pologne Dariusz Maląg, który opowiedział o swojej pasji do kolarstwa:

Gdańska edycja Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2018 to w ocenie zawodników jedna z najciekawszych tras MTB. Zawodnicy ścigali się po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Do wyboru były trzy warianty: MINI (33 km), MEDIO (64 km) i GRAND FONDO (96 km).

Tuż godz. 11 wystartował także wyścig dla dzieci i młodzieży o Puchar Ministra Sportu i Turystyki "Szukamy kolarskich talentów". Wzięły w nim udział 23 dziewczęta i 27 chłopców, których kariera kolarska dopiero się rozpoczyna. Młodzież ścigała się na dystansie 8 km, a rywalizacja bardzo zacięta i pełna emocji. Najlepszy czas (12:40) uzyskał Grzegorz Sobczak (Wadecki Bike Academy) oraz Milena Tokarska (MLGKS Błękitni Koziegłowy) - 14:11.

Sporo emocji ale także zabawy było podczas 8 km Parady Rodzinnej, w której wzięły udział całe rodziny. Najmłodszą uczestniczką była Helenka (rocznik 2017), która jak wszystkie inne dzieci biorące udział w Paradzie, otrzymała medal "Super rowerzysta". Tu liczył się sam udział i zarażanie "bakcylem" kolarstwa i rywalizacji:

Publiczność bawiła się w strefie kibica, gdzie przygotowano dodatkowe atrakcje dla dzieci - gry zręcznościowe, konsolę Xbox, okulary VR, a dla najmłodszych kolorowanki i pisaki 3D oraz strefę relaksu.

Pierwsi na mecie pojawili się zawodnicy jadący na dystansie MINI (33 km), których pytaliśmy o wrażenia:

Ten dystans wygrali: Damian Ciba (TA KO TEAM) z czasem 01:09:59 oraz Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów) - 01:19:12. Łącznie wyścig MINI ukończyły 43 panie i 294 mężczyzn. Posłuchajcie, jaki przepis na zwycięstwo ma Damian Ciba:

W MINI pojechał także najstarszy zawodnik, Eugeniusz Bogdziewicz (73 lata), który dzień wcześniej startował w Lang Team Race:

Średni dystans MEDIO (63 km) był większym wyzwaniem - ukończyło go łącznie 96 zawodników (88) i zawodniczek (8). Dwie rundy po terenach leśnych Nadleśnictwa Gdańsk najszybciej pokonał Karol Kucięba (CST 7R MTB Team) z czasem 02:15:24. Wśród pań najlepsza była Anna Ostrowska (T4B Bike Team) - 2:48:03. W kategorii M-2 na trzecim miejscu uplasował się Patryk Mróz (czas: 02:25:21, w klasyfikacji generalnej szósty) z Tczewskiego Klubu Rowerowego:

Zawodnicy przyjeżdżający na metę nie kryli zadowolenia:

Najdłuższą trasę, GRAND FONDO ukończyły 34 osoby (1 K, 33 M). Jedyna kobieta, Rita Malinkiewicz (CST 7R MTB Team) ukończyła wyścig z czasem 04:12:21, a jej klubowy kolega Dariusz Batek (CST 7R MTB Team) był bezkonkurencyjny - pokonanie tego dystansu zajęło mu tylko 3:21:02 - i po raz czwarty zwyciężył w Gdańsku:

Zawodnik CST 7R MTB Team wyprzedził dwóch kolarzy JBG-2 CRYOSPACE: Karola Rożka i Mariusza Kozaka.

A już 16 czerwca Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe zawita do Trąbek Wielkich!