Opinie w Radiu Tczew 28.05.: Pożar kamienicy przy ul. Podgórnej i komentarze po przejściu Demskiego do Lotosu

  • 28.05.2018, 12:22 (aktualizacja 03.06.2018 14:19)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 28.05.: Pożar kamienicy przy ul. Podgórnej i komentarze po przejściu Demskiego do Lotosu
Podziel się:
Oceń:
Gośćmi Opinii w Radiu Tczew 28 maja byli Wojciech Stobba (Radio Gdańsk), Krzysztof Repiński (telewizja Tetka) oraz Jolanta Pobłocka (tcz.pl).

 

23 maja przy ul. Podgórnej doszło do pożaru kamienicy, w którym zginęły dwie osoby: starszy mężczyzna i dwuletnia dziewczynka. Dziewięć osób trafiło do szpitala; sześć rodzin straciło dach nad głową. O podpalenie kamienicy podejrzany jest 53-latek. W mieście ruszyła fala pomocy dla poszkodowanych.

Nie milkną echa decyzji Patryka Demskiego o rezygnacji z funkcji burmistrza Pelplina i przejściu do Lotosu. W wywiadzie dla Radia Gdańsk Demski nie chciał komentować powodów swojej decyzji, ale podkreślał, że nie była ona łatwa. Mówił też, że do Lotosu wnosi "ucho społeczne".

W trzecim już przetargu na drugi etap przebudowy mostu tczewskiego złożone zostały dwie oferty (35 milionów i 55 milionów złotych), znów przewyższające budżet, którym dysponuje starostwo (32 miliony zł). Zarząd powiatu chce jednak zmienić budżet i wpisać zadanie do wieloletniego planu finansowego. Zmiana zostanie poddana pod głosowanie podczas majowej sesji rady powiatu.

PKP PLK podpisały umowę na wykonanie dokumentacji dla budowy dodatkowych torów między Gdańskiem a Tczewem. Chodzi zarówno o poprawę komunikacji, jak i zwiększenie liczby pociągów towarowych. 

Przy jedynej trasie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku na terenie naszego miasta - ulicy Jagiellońskiej - jeszcze kilka dni temu rosła trawa po pas, ograniczając kierowcom widoczność. Jak się okazuje, do końca roku przewidziano... trzy koszenia.

Opinie w Radiu Tczew na antenie w poniedziałki o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 9). Audycję prowadzi Marta Irzyk.

Redakcja
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe